Wpis z mikrobloga

@merciless85: takie gadanie a mam znajomych na Ukrainie którzy dzisiaj mają 100$ w gotowce, pusta lodówka i są wielce zaskoczeni że nie działają bankomaty, nie mogą karta zapłacić w sklepie, bak w aucie pusty a kolejki na stacjach kilometrowe. Kurna nie wiem jak można było się tego nie spodziewać, nie wypłacić choć kilku stówek w ostatnich dniach, jak sytuacja robiła się gorąca.
  • Odpowiedz
@valko77: To że możesz je sobie przechować w tym całym blokczejnie. W sumie dobra rzecz w czasach, kiedy nie wiesz czy Twój bank jeszcze jutro będzie istniał i czy Ci kasy z konta nie zainkasują.
  • Odpowiedz
@valko77: Ale jak masz setki tysięcy do przechowania, to chyba nie bedziesz ich taszczył w reklamówkach. Jak masz jakieś drobniaki na przeżycie, to wiadomo, że gotówka.
  • Odpowiedz
@merciless85: Onet jest ekspozyturą niemieckiego BND na Polskę, która służy interesom Rosji i Niemiec. Onet jest odpowiedzialną za prowadzenie wojny informacyjnej. Cały czas ukazują się kłamliwe informacje a to o tym, że karabinek Grot jest bezużyteczny a to, że z polskiego wojska wyciekły "tajne dane" (czyli indeks materiałowy naszej armii, który jest jawny) i tym podobne "wielkie afery", które są zwykłymi kapiszonami, ale kłamstwo powtarzane dostatecznie często staje się prawdą,
  • Odpowiedz
@zielonka18: i to jest porównywalna sytuacja? Chyba, że mówimy o głupocie ludzkiej wtedy zgoda. Jeżeli Twoi znajomi mieszkają w Ukrainie i nie zrobili podstawowych zapasów w ostatnim czasie gdy o wojnie mówi się już od dawna i kraj przygotowywany jest do obrony a wojska agresora stoją przy granicach to jest to głupota, tak samo głupotą jest panika i robienie zapasów u nas, bo jaki miałby być tego powód? Rosja za
  • Odpowiedz
@panropuch: tak, tak bo onet to w ogóle nie jest głównie źródłem służącym do zarobku pieniędzy a panika i kontrowersja w ogóle najlepiej się nie klikają i nie generują zysków, wszędzie tylko spiski i agentury( ͡° ͜ʖ ͡°)
A już krytykowanie Polaków albo czegokolwiek polskiego to już zbrodnia wojenna.
Za to dobrze, że mamy państwowe media bardzo hojnie dotowane z budżetu gdzie są bardzo obiektywne informacje
  • Odpowiedz
@turok2016: artykuł jest już usunięty, ale nie byl az tak kontrowersyjny jak nagłówek (ale po co czytać, wystarczy przecież nagłówek i leci plus). Ja tez nie jestem za paniką, ale wydaje mi się to zdrowo rozsądkowe, by nawet w czasie pokoju mieć jakieś zapasy suchego jedzenia, gotówki i chociaż pół baku w aucie.

Warto pomyśleć o tym, by jak najszybciej zaopatrzyć się w gotówkę i trzymać w domu choćby kilkaset
  • Odpowiedz
@zielonka18: Publikowanie/wrzucanie na główną stronę portalu takich artykułów z takimi nagłówkami w dzień jak u sąsiada wybucha wojna to zarabianie kasy na najniższych instynktach i wzbudzanie paniki i kotwica im za to w plecy. Co do zapasów zgoda, jednak o tym można informować bez wzbudzania paniki i wtedy będzie mieć to jakąś wartość a tak to może mieć skutek odwrotny, bo jak w czasie paniki ludzie tyle nakupują i nic
  • Odpowiedz