Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że kacapom nie wyszedł Blitzkrieg i jeśli Ukraina odbije okolice stolicy i jutro rano obudzimy się bez jakiegoś samozwańczego typa w Kijowie to mocno się posypią Putinowi plany? Bo jeśli rosyjskie propagandówki mówią o "mocnym oporze nacjonalistów" to... nie chcę zapeszać. To jak wyglądają ci przestraszeni schwytani azjaci też nie wróży dobrze Rosji.

Do tego, oby, dojdą mu protesty w Rosji. Tutaj BARDZO trzymam kciuki za tych normalnych Rosjan, aby robili - niestety - #!$%@? w miastach angażując tyle służb ile się da. #!$%@?ć się z milicją, palić posterunki, niech będą musieli tam wysłać wojsko.

A przy okazji Unię Europejską z Timermansami na czele #!$%@?ć prądem. Z węgla, żeby Niemcom dupami wyszedł i Frank się zesrał z powodu globalnego ocieplenia. Dziękuję. Ha tfu na ich mordy. Cały świat nakłada sankcje poza Europą. Dzięki Europie nadal Rosja jest w SWIFT. Nadal odpalone są pierwsze nitki NS. Przecież to jakiś skandal. Nadzieja w Anglii, USA, Danii, Szwecji, państwach bałtyckich, a częściowo nawet Turcji. I temu, że NATO nie pozostanie fikcją.

Dobrej nocy.

#wojna #ukraina #rosja #polska
  • 16
@wojtas_mks: to dopiero pierwszy dzień. Jeśli Ukraina wytrwa(życzę im tego z całego serca) do poniedziałku to można już to odnieść za sukces. Jestem ciekawy jakie morale są w armii FR, wątpię że każdy z chęcią chce iść na front i umierać za urojenia putina. Wstaję o 4:30, zobaczymy co jakie będą z rana wieści.
@Protectorx: A Francja również ze trzech stron: Włoskiej, od Belgii i linii Zygfryda. Ba nawet plany bronienia się Francji były na terytorium Holandii czy Belgi i tam był wyścig aby przenieść wojska. Ja wiem, że to nie są te czasy i te same kraje ale po jednym dniu to nie można zając tak dużego kraju więc na wynik wojny musimy jeszcze poczekać.
@wojtas_mks: Trudno o Blitzkrieg, jak armia rosyjska wchodzi na rozeznanie, a nie gnanie przed siebie i #!$%@?. Gdyby chcieli wejść na pełniej k.... i jechać przed siebie, to by nie rzucili przestarzałego gównosprzętu. Nie ma żadnego BMP-3 ani nawet ulepszonych dwójek berezhok, jeden czy dwa T-80bwm i to tyle.

Wjechali na lądzie ze starymi gównosprzętami, więc na pewno nikt nie liczył na giga rush przed siebie i zajmowanie Ukrainy w 48h.