Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Mireczki mam pytanie do zorientowanych. Moja żona jest aktualnie w mieście Sumy. Czy są jakieś informacje jak tam wygląda sytuacja, jakie wojska są zgrupowane itd. Czy na chwilę obecną walki będą toczyć się bardziej na południu? Jakie są przewidywania? Wiem, że ciężko to określić ale ma umówiony transport w każdej chwili jakby coś się zaczęło, ale boje się, że nawet jak zdąży wyjechać z miasta to nie dojedzie do Lwowa bo Rosjanie wejdą na Kijów. Jakie jest prawdopodobieństwo takiej sytuacji w ciągu najbliższych dni? Sporo pytań ale będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

W sytuacji wojny na tym terenie lepiej uciekać pociągiem czy samochodem?

#ukraina #rosja #wojna
  • 41
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Pojechała tam zabrać córkę z okolic Charkowa (kilka kilometrów od granicy) bo rodzina z którą córką była ma #!$%@? na wojnę. Nie było opcji żeby nie jechać a wcześniej byliśmy na izolacji COVID i by jej nie wpuścili.

Także to nie widzimisię niestety tylko konieczność.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radziuxd: stamtąd ją dziś zabrała. A konkretnie z miejsca gdzie w #!$%@? wojska bylo. Teraz jest w Sumach. Tam jeszcze nie strzelali ale czołgi jechały na Charków jak wracała wcześniej z córką. Niedawno czołgi jeździły w Sumach po ulicach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tylko123: Tak. Czeka na znajomego bo w okolicach miasta są straszne korki. Jak on nie dojedzie to ma umówionego taksówkarza. Sytuacja jest trudna bo dużo osób wyjeżdża. Do sklepów, bankomatów są wielkie kolejki. Problemem jest brak paszportu u jej córki ale to będę próbował załatwić. We Lwowie mamy znajomego co ma duże znajomości w urzędach i może coś przyspieszy. Albo może zaczną wpuszczać do Polski dzieci bez paszportów lub ambasada Polska
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kam3o: Śledzę. Dzwoniłem do ambasady ale nic nie wiedzą. Zadzwonię jeszcze do MSZ.

Chociaż większy problem to może być że strony straży ukraińskiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fanatice: Dziękuję. Mam nadzieję, że zdąży.
15.40 ma pociąg do Kijowa. Pociągi jeszcze jeżdżą. Jeśli Ukraińcy się utrzymają do tego czasu przed Sumami to jest szansa, że się uda. Inna sprawa to czy zdąży dojechać bo planują odciąć wschodnia Ukrainę. Najważniejsze jednak żeby ruszyła stamtąd.
@kfito: dzisiaj jedna osoba ode mnie z firmy ewakuuje się z ukrainy do polski przez granicę z rumunią, drogi w kierunku polski są ponoć nieprzejezdne z powodu dużych korków
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fanatice: Tak nie da rady. Córka nie ma paszportu. W Ambasadzie mówili, że pomoże konsulat we Lwowie. Bez paszportu póki co to może uda się przejechacc tylko do Polski bo jest żoną Polaka