Wpis z mikrobloga

@Leel00: no właśnie o co chodzi z tymi celnikami że ich tak ludzie jebią XDD już w biblii jest napisane że Jezus nawet z grzesznikami i celnikami rozmawiał jakby to był jakiś wstyd xdd o co z tym zawodem chodzi
@morgiel: generalnie obie formacje działają w obrębie całego kraju a nie tylko na granicy.
Co do zadań (tak z grubsza) jeżeli chodzi o granicę to oni nacisk kładą na towary (paliwo, rzeczy do oclenia, kontrabanda, transport zwierząt, produkty pochodzenia zwierzęcego itp itd), nas (czyli SG) interesują ludzie i pojazdy (co i kto wjeżdża i wyjeżdża z kraju), jakie mają dokumenty (czy nie są one podrobione). Jeżeli ujawnimy przemyt to też się
@spiritus: czyli naprzykład jak do przejścia granicznego podjedzie tir ze świniami to od razu z wami jest funkcjonariusz służby celnej? wy też tego tira przeszukujecie z nim? w jakich przypadkach na przykład współpracujecie?
@morgiel: bardziej mi chodziło o zwierzęta typu pies, kot itp itd :)
Co do przewozu żywca to nie mam pojęcia jak się to odbywa. Wiem tylko tyle, że taki tir nie czeka w kolejce do przejścia tylko ją omija.

w jakich przypadkach na przykład współpracujecie?


@morgiel: naloty na dilerów, przemytników, złodziei aut... zależy kto daną sprawę prowadzi i jakie służby mają w tym interes.