Wpis z mikrobloga

4683 - 2 = 4683

1. Władca Much

autor: William Golding

Szalenie ciekawa książka opisująca losy grupki dzieci, które rozbiły się na bezludnej wyspie. Wartka akcja, bardzo ciekawe postacie oraz fabuła, która przedstawia sposób formowania się władzy w grupie nie pozwala oderwać się od lektury nawet na chwilę.

2. Faktotum

Autor: Charles Bukowski

Moja pierwsza książka tego autora i sam nie wiem co o niej napisać. Dużo opisów libacji alkoholowych i seksu. Styl ani fabuła, której nie ma w ogóle do mnie nie przemówiły. Albo ta książka jest słaba albo po prostu nie rozumiem Bukowksiego :)

#bookmeter
  • 8
@DomelXXX: Polecam też "Wieżę" Goldinga. Jakieś 10-15 lat temu trafiłam do małego kościoła w wiosce, chyba dosłownie, zapomnianej przez Boga. Ku mojemu zdumieniu ksiądz oparł swoje kazanie na wątku własnie z "Wieży". Jednak im dłużej go słuchałam, tym większą miałam pewność, że jest to niezwykle cyniczny człowiek. Zręcznie manipulował opowieścią, pomijając niekorzystne dla duchowieństwa fragmenty. Najwyraźniej, w pełnej pogardzie dla miejscowych, wyszedł z założenia, że z pewnością nikt nie czytuje tam