Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Nie mam konta na portalu edawca czy cos takiego xd mam za to kartę Potencjalnego Dawcy.... w jaki sposób mogę odliczyć sobie krew od podatku? Do kiedy to należy zrobić i czy musze w tym celu wychodzić z domu? :)
#pytanie #krwiodawstwo
  • 8
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: krew od podatku odliczasz na podstawie deklaracji. Wpisujesz deklarowaną kwotę darowizny (ilość oddanej krwi lub jej składników bez przeliczania w litrach x 130 zł) i to tyle. Kwit jest potrzebny jako ewentualna podkładka dla US w razie ich zapytania o to. Jeśli mniej więcej pamiętasz (a właśnie gdzie twoje wpisy??) ile oddałeś to na tej podstawie po prostu wpisujesz i elo. Nikt nie jest ci potrzebny
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: nie musisz mieć dokumentów ale gdyby US chciało potwierdzenia to TY MUSISZ to ogarnąć. Wtedy wystarczy, że poprosisz RCKiK o wydruk z potwierdzeniem ilości oddanej krwi pod PIT.

  • Odpowiedz
  • 0
@Pociongowy a byłem kiedykolwiek? Xd ale u mnie to bardzo różnie z tym oddawaniem krwii. Teraz często nie mogę bo coś tam. Grr. Czyli każde oddanie krwii pełnej to 450 ml. Krew poddana badaniom w celach zarejestrowania do bazy dawców szpikow nie wlicza się?
  • Odpowiedz