Wpis z mikrobloga

Witam,

Jestem #ulegy #gej ale w sensie #bdsm. Jest to dla mnie niesamowicie przyjemne emocjonalnie a jednocześnie zagadkowe z punktu widzenia psychologicznego. Chciałbym lepiej zgłębić ten temat i zrozumieć samego siebie.

Jeżeli jesteś pełnoletnią osobą to niezależnie od płci / orientacji czy tego czy dominujesz czy ulegasz - zapraszam na PW (lub do komentarza) do rozmowy na ten temat wymiany przemyśleń.

#psychologia #seksuologia #chcepogadac
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem ciekawa tego punktu psychologicznego, skąd bierze się ta skłonność? To coś związanego z traumami?


@Opportunist: Dzięki za pytanie - zapomniałem, że tak to się kojarzy. Nie zostałem skrzywdzony za dzieciństwa - przynajmniej nic takiego nie pamiętam. Jeżeli mam strzelać skąd to mi się wzięło: wychowanie, w którym zostałem nauczony ciągłej samo-kontroli i czujności, może coś z zabrania dzieciństwa i odczekania abym był dorosły. Obecnie prowadzę życie bardzo zorganizowane i
  • Odpowiedz
@KLRWR: Rozumiem, czyli trochę z dzieciństwa w tym jest. Poczucie tracenia kontroli jest kuszące, wiele nałogów się w ten sposób zaczyna. Jednak czy jest to na dłuższą metę dobre? Czy przesuwanie granicy również występuje?
Bo z drugiej strony jest to kontrolowany brak kontroli jeżeli dobrze interpretuję.
  • Odpowiedz
zostałem nauczony ciągłej samo-kontroli i czujności, może coś z zabrania dzieciństwa i odczekania abym był dorosły


@KLRWR: I to chyba klucz, bo wszystkie osoby wtajemniczone w #bdsm, które znam, chyba z podobnych domów/relacji rodzinnych wyszły. U kobiet to często jest powiązane z daddy issues.
  • Odpowiedz
Poczucie tracenia kontroli jest kuszące, wiele nałogów się w ten sposób zaczyna.


@Opportunist: strzał w 10, to też jest przyczyna dla jakiej napisałem ten post. Zacząłem odczuwać "głód" bycia uległym. Trochę mnie to zaniepokoiło to faktycznie to są oznaki właściwe dla uzależnień. Dlatego też chcę podpytać ludzi z dłuższym stażem w temacie czy u nich pojawiają się jakieś "straty" jak to ma miejsce przy innych używkach. Na razie swoich strat nie dostrzegam.

Czy przesuwanie granicy również
  • Odpowiedz
U kobiet to często jest powiązane z daddy issues.


@unfolding: u mnie też ( ͡° ͜ʖ ͡°) tego wątku jeszcze nie zbadałem. Na ten moment daddy issue traktuje jako dodatkową przyczynę ale nie główną. Nie mam problemu z wyobrażeniem sobie, że jestem zdominowany przez kobietę chociaż znaczna większa ilość fantazji jest z dominującym mężczyzną.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KLRWR: Daddy issues pewnie mają związek (choć to nie jedyny czynnik) z pociągiem do bycia uległym (osobowości zależne, BPD czy ChAD mają trochę takich elementów). Z własnego doświadczenia zaś wiem, że narcyzm dąży zawsze w kierunku dominacji. Dawna partnerka próbowała kiedyś odwrócić role w BDSM, ale wtedy nic do siebie nie pasowało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie trafiła mi się jeszcze w życiu partnerka, która by
  • Odpowiedz