Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Potrzebuję rady kogoś kto latał z #uk do Polski na przestrzeniu miesiąca #covid #koronawirus
Byłem w Polsce miesiąc temu i nie musiałem robić żadnych testów, po prostu przeleciałem, pokazałem zwykły i darmowy test z angielskiej apteki, antygenowy i mnie przepuścili. Przy powrocie musiałem kupić za 15 funtów antigen rapid test i wpisać numer referencyjny zamówionego testu, nikt nic nie sprawdzał, miał być test 2 dni po, zrobiłem tydzień po. Pic na wodę fotomontarz. Ale nie o mnie tu mowa.
Mój tata teraz leci do Polski i kompletnie zwariował, trochę z niego boomer i wierzy we wszystko co przeczyta i wysłucha w mediach, nie chcę go wprowadzić w błąd dlatego potrzebuję porady kogoś kto teraz latał do Polski z UK, spoza Shengen.
Tata twierdzi, że musi robić test w laboratorium, ja jak i on jesteśmy zaszczepi dwoma dawkami. Nie chcę go wprowadzać w błąd i mówić, że zwykły, darmowy test z apteki wystarczy do wjazdu do Polski, ale trzymam się swojego zdania. Mi wystarczył zwykły test, który pokazałem po przylocie do Polski na lotnisku i mnie przepuścili, ale on się uparł, że miałem farta i się prześlizgnąłem i nie chce mnie słuchać, panikuje. W sumie to chłopak powiedział "dobra, będzie", więc tak jakby nie chciał robić problemów a ojciec twierdzi, że jak trafi na kogoś nadgorliwego do będzie miał kwarantannę. Ale kwarantanna osoby zaszczepionej? To jest jakaś paranoja. Miesiąc temu żadnych restrykcji a teraz jakieś płatne 40 funtów testy z laboratorium? Nie chce mi się w to wierzyć, bo ludzie z pracy ciągle latają i przystają przy moim zdaniu, że żadnych płatnych testów na przelot nie trzeba robić. Chociaż jedna osoba z pracy latała z UK do Niemiec i musiał robić test PCR przed wylotem. Będę bardzo wdzięczny za radę jakie teraz obowiązują restrykcje.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6215493d35706f4419860ae1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 4
Jeżeli chodzi o kraj z poza strefy Shengen i macie ważny certyfikat szczepienia to wystarczy zrobić zwykły test antygenowy.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/przyjazd-do-polski-spoza-strefy-schengen

Natomiast po powrocie do Anglii nie trzeba robić żadnych testów.

If you are fully vaccinated

Before you travel to England you must complete a passenger locator form. You need to do this in the 48 hours before you arrive in England.

You do not need to take any COVID-19 travel tests before