Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #rosja #flightradar24
Napiszę jeszcze raz:

Zrozumcie ze flight radar nie podaje pozycji samolotu na podstawie danych z radaru, tylko na podstawie informacji z transpondera, innymi słowy samolot sam na falach radiowych rozgłasza swoją pozycje, prędkość itd. to urządzenie można w każdej chwili wyłączyć.

Nie liczcie ze zobaczycie w tej aplikacji cokolwiek czego nie macie zobaczyć xD
  • 34
  • Odpowiedz
@mrmydlo: No i to jest to wariacie :P Śmieszą mnie wykopki z radaru co śledzą samoloty które nic nie znaczą a jak pojawią się bombowce nad Ukraina to będą pisać "ale przecież na radarze ich nie było" Xdd
  • Odpowiedz
@mrmydlo: Najbardziej mnie rozwaliły dzbany którzy myśleli że zobaczą tam początek wojny w postaci pojawienia się bombowców czy samolotów szturmowych na tej stronce xD
  • Odpowiedz
@mrmydlo: niestety trudno to niektórym zrozumieć. A jakby jeszcze zobaczyli adsbexchange, albo ogarnęli, że samemu można sobie postawić odbiornik adsb to już w ogóle by oszaleli. Aż się przypomina pasta o chodzeniu po bułki:

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY...


Ale niestety taka prawda( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mrmydlo: niby też podśmiewałem ale w sumie to wciąga. Patrzysz a tu ruskie sobie lecą, może jakaś dyplomacja cyk za okno i na niebie światełko miga. Fajne.


Ciekawa dziura jest nad Ukrainą, ciekawie ją omijają wszyscy.
I pyk, czas używania minął... Zarejestruj się.
  • Odpowiedz
@mrmydlo: ADSB Exchange nie pokazuje wszystkiego (mniejsze pokrycie, ale faktycznie czasem pokaze wojskowe które FR24/RB24 wyfiltruje).

Jeżeli samolot nie nadaje swojej pozycji (GPS) ale wysyła sygnał z transpondera, jeszcze jest MLAT.
  • Odpowiedz