Wpis z mikrobloga

Obiecałem użytkowinikowi @CptSpaulding od którego kupiłem swój ostatni zegarek, że zrobię #kontrolanadgarstkow a słowa należy dotrzymać. Postanowiłem, że będzie to doskonała okazja do zaprezentowania mojej skromnej kolekcji zegarków. Z racji tego, że wykop jest ograniczony (jak jego moderacja ;)) tylko do jednego obrazka na post, każdy opisany zegarek wraz ze zdjęciem wrzucę w osobny post, myślę że tak będzie czytelniej i łatwiej będzie się czytać.

Kiedy trochę ponad dwa lata temu wrzucałem swój post na temat mojego pierwszego zegarka, który sprezentował mi @m_bielawski na urodziny, nie spodziewałem się, że to dopiero początek przygody z #zegarki. Nigdy nie byłem fanem biżuterii czy zegarków, nie nosiłem żadnych łańcuszków, kolczyków, bransolet, a zegarek wystarczył mi w komórce.
Wszystko zmieniło się dwa lata temu, kiedy w pubie przy kilku zimnych, angielskich IPACH @m_bielawski wyciągnął małe pudełeczko, w ozdobnej torebce. Był to prezent urodzinowy, którego nie spodziewałem się za żadne skarby. Uważałem, że szklaneczka zimnego browaru to będzie wystarczającym upominkiem, a tutaj dostałem jeszcze prezent i to JAKI!

Po rozpakowaniu okazało się, że ten wariat postanowił zaszczepić mi swoją miłość do zegarków i przekonać mnie, że zegarek służy do odmierzania minut, ale może być także małym dziełem sztuki z wieloma detalami, oraz opowiadać ciekawe historię, od jego powstania do ciekawych funkcji i rozwiązań jakie się w nim kryją. No i #!$%@? udało mu się :D
Od tego dnia na palcach jednej ręki mogę policzyć daty w kalendarzu, kiedy nie miałem czasomierzu na nadgarstku. Stał się on nieodzowną częścią mojej garderoby.

Po tym przydługim wstępie pora przejść do prezentacji. Zegarki będę wrzucał w kolejności chronologicznej w jakiej stałem się posiadaczem danego czasomierzu. Wszystkie opisy i wnioski będą moimi subiektywnymi odczuciami :)

Mój pierwszy zegarek to Orient Contemporary. Nie mógł bardziej trafić w mój gust. Elegancki, automatyczny zegarek, z "pływającą" sekundą typu Open Heart, który od razu skradł moje serce ;) Przez pierwszy miesiąc praktycznie co chwilę patrzyłem na pracujący mechanizm, tak mnie zafascynował. Zegarek jest niewielkich rozmiarów, bo koperta ma "zaledwie" 39 mm, więc idealnie pasuje na mój niewielki nadgarstek. Pomimo dwóch lat od kiedy jestem jego właścicielem, nadal nie mogę się nim nacieszyć!

gp1600 - Obiecałem użytkowinikowi @CptSpaulding od którego kupiłem swój ostatni zegar...

źródło: comment_1645554982UmOadYcyKswYNOLT4LEA4D.jpg

Pobierz
  • 17
Drugim zegarkiem jest Timex Expedition Scout Chrono. Jest to mój pierwszy samodzielnie zakupiony i zarazem jeden, który noszę najczęściej. Kiedy postanowiłem, że czas na kolejną ozdobę nadgarstka, wiedziałem że musi to być chronograf, ma być zielony i mieścić się w granicach 400 zł. Zegarek spełnia wszystkie te założenia, a podświetlanie INDIGLO jest świetnym bonusem, w ciemnościach odczytanie godziny nie sprawia najmniejszych problemów, a do tego cała podświetlana tarcza wygląda super.
gp1600 - Drugim zegarkiem jest Timex Expedition Scout Chrono. Jest to mój pierwszy sa...

źródło: comment_1645555075L5iM1iq7dTDqBccUrs9nr1.jpg

Pobierz
Kolejnym nabytkiem w mojej kolekcji jest Timex TW2P87200. Jest to mój najbardziej spontaniczny zakup. Kupiłem go od Mirka z wykopu, w drodze powrotnej do domu po kilku piwach z pubu. Nie zamierzałem go kupować, zaproponowałem połowę ceny, której oczekiwał z myślą, że i tak odrzuci moją ofertę, ale o dziwo się zgodził i tak stałem się właścicielem tego zegarka. Co mogę o nim powiedzieć? Może i jest strasznie głośny (przy stoliku nocnym
gp1600 - Kolejnym nabytkiem w mojej kolekcji jest Timex TW2P87200. Jest to mój najbar...

źródło: comment_1645555117wBCvqtjFYQoDvMQ5ruQboy.jpg

Pobierz
Następny zegarek to Orient Kamasu Mako III. Polowałem na niego długi czas i jak zwykle niezawodny okazał się @m_bielawski. On zawsze służy dobrą radą i pomocą w sprawie zegarków, więc warto brać pod uwagę jego zdanie. Co do samego zegarka to mogę napisać, że jest po prostu świetny. Wykonanie na najwyższym poziomie, wszystko chodzi świetnie, bezel wydaje charakterystyczne kliknięcie podczas obracania, a wskazówki świecą bardzo intensywnie w nocy i pod wodą.
gp1600 - Następny zegarek to Orient Kamasu Mako III. Polowałem na niego długi czas i ...

źródło: comment_164555515575jdajmwQ0oPuGYbGu5CT1.jpg

Pobierz
And last but not least najnowszy nabytek od @CptSpaulding Citizen Eco-Drive. Cóż mogę powiedzieć? Kolejny nabytek, który pokazał mi @m_bielawski i nie musiał nawet namawiać do zakupu, bo po minucie wiedziałem, że chcę go mieć. Szybka wymiana wiadomości z poprzednim właścicielem i po kilku dniach był już u mnie. Na razie mogę o nim niewiele powiedzieć, bo za krótko go mam. Mogę jedynie napisać, że wygląda bardzo ładnie, świetnie leży na nadgarstku
gp1600 - And last but not least najnowszy nabytek od @CptSpaulding Citizen Eco-Drive....

źródło: comment_1645555196mgslmGadK5O93Gmu7eD5ED.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gp1600: ja mam ten Timex chromo (u ciebie 2 zdjecie). Dzielniei służył 7lat. Niestety pod koniec wskazówki "sekundnika" i chronografu nie wracały już na start. Ale nie szanowałem go zbytnio. Gory. Rower. Bieganie. Swoje przeżył. Teraz bez baterii czeka lepszych czasów. Śpij słodko zegareczku.
@gp1600: Cieszę się, że Co się podoba. Daj mu trochę światła, bo u mnie leżał w pudełku prawie cały czas. Jak wskazówka sekundowa będzie przeskakiwać o 2 sekundy, znaczy że ogniwo jest bliskie rozładowania. W pełni naładowany powinien cykać około pół roku.

@Poldek0000 mogłeś sam zresetować ustawienia wskazówek w chronografie i wracałyby na miejsce.
@Poldek0000: Wyciągasz koronkę i naciskasz przyciski do startowania i resetowania chronografu. W zależności od położenia koronki i przycisku ustawiasz wskazówki: stopera, minut odmierzanego czasu i dziesiętnej części sekundy. Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno. Podsumowując: wyciągnij koronkę, naciśnij jeden, potem drugi przycisk i zobacz która wskazówka się przesuwa. Metodą prób ustawisz wszytko " na zero". Koronka ma trzy położenia, wciśnięta Cię nie interesuje, operujesz na wyciągniętej "raz" i "dwa razy".
Dobra robota z tym wpisem...co prawda sam nie noszę typowego Sikora (opaski smartne), ale od Jareckiego dostałem na 18stke Atlantica...nie był chowany w dupie na wojnie koreańskiej, ale też był strasznie niepraktyczny - w zimie przyspieszał, w lecie się spóźniał...nakręcanie sprężyny też na dobę....ale sama idea podarunku Sikora na 18stke wydaje mi się teraz słuszna. Teraz sam jestem Jareckim i stoję przed dylematem czy to dobry pomysł żeby ubrać młodzież w tą