Wpis z mikrobloga

@eherbata_pl: @harakiri888: @ranunculus
https://swiezopalona.pl/blog/kiedy-herbata-pobudza-kiedy-dziala-uspokajajaco

Jak zaparzyć pobudzającą herbatę?

Sposób przygotowywania pobudzającego naparu z czarnej lub zielonej herbaty jest niemal identyczny. Różnica dotyczy tylko temperatury wody - dla czarnych herbat wynosić powinna 95-99 st. C, natomiast dla zielonych od 60 do 80 st. C, zależnie od gatunku.

Do czajnika wsypujemy 1-1,5 łyżeczki suszu na filiżankę wody. Zalewamy wodą w odpowiedniej temperaturze i zaparzamy od 2 do 3 minut. Po tym czasie
@Fanatyk_Wedkarstwa: A czy w tym artykule podają jakieś źródło naukowe tych rewelacji? Z tego co widzę, to nie. Gdy chodzi o wydzielanie kofeiny w czasie parzenia, to na przykład ten artykuł pokazuje, że zawartość w naparze nadal wzrasta po 10 minutach parzenia:
Hicks MB, Hsieh Y-HP, Bell LN (1996) Tea preparation and its influence on methylxanthine concentration, Food Research International vol. 29: pp. 325-330

W zależności od zastosowanej próbki herbaty wyzbędzie
A czy w tym artykule podają jakieś źródło naukowe tych rewelacji? Z tego co widzę, to nie


@eherbata_pl: Wow, zupełnie jak w twoim komentarzu wyżej. Chyba nie oczekujesz, że po prostu Ci uwierzę i zmienię zdanie? Dla mnie twój komentarz może być takim samym bullshitem jak te artykuły, nie jesteś żadnym autorytetem i dlatego poprosiłem o jakiś link od Ciebie. Artykuły, które czytałem w jakiś sposób chociaż próbowały wytłumaczyć to zjawisko
Dałem link, w którym jest to wyjaśnione dokładniej i dałem Ci artykuł naukowy...


@eherbata_pl: Gdzie? Chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Link i artykuł dałeś w drugim komentarzu. W pierwszym nie napisałeś nic konkretnego. Niestety nie potrafię czytać komentarzy, których ktoś jeszcze nie napisał.
@eherbata_pl: Czy ty jesteś poważny? Każdy może sobie założyć sklep z herbatą, ja sprzedawałem etui do telefonów ale nie jestem od tego ekspertem.

Masz do mnie pretensję, że nie uwierzyłem ci po pierwszym komentarzu. Zrozum, dla mnie byłeś tak samo wiarygodny jak te artykuły bo cię nie znam, nie mam pojęcia kim jesteś a to, że masz sklep z herbatą czy słowo "herbata" w nicku nic nie zmienia. Zaufałbyś mi w