Wpis z mikrobloga

@Fbubepe: ktoś chcę poprawić standard >życia to trzeba go wyśmiać, gardzę takimi. Gatekeepujcie a gówno umiecie, wiedzę to po ludziach z którymi pracowałem


@Whiskeyjack29: Ja tam nikogo nie wysmiewam, ale to jednak jest troche naiwne myslenie ze ktos kto np 10lat pracowal w magazynie, nigdy nie pracowal w duzej rozprzestrzenionej organizacji bedzie mial obycie jak poruszac sie w takim srodowisku po 6 tygodniowym kursie. I mowie tu przeciez o rzeczach
Ja tam nikogo nie wysmiewam, ale to jednak jest troche naiwne myslenie ze ktos kto np 10lat pracowal w magazynie, nigdy nie pracowal w duzej rozprzestrzenionej organizacji bedzie mial obycie jak poruszac sie w takim srodowisku po 6 tygodniowym kursie.


@borjaki: Otóż to ( ͡ ͜ʖ ͡)
@keton22: popadasz w skrajnosci w skrajnosc. 8-10k pln +Vat to malo, i tyle to dostanie tester z niewielkim doswiadczeniem. 15k euro +vat to duzo i naprawde tylko topka dostanie taka stawke. Ale pomiedzy tymi wartosciami skrajnymi ktore podales jest bardzo duza przestrzen
@Malkof: nic nie manipuluję. To że ci się pofarciło i późno dołączyłeś do tej gry to dobrze dla ciebie. Ja miałem w pierwszej robocie 6k i musiałem się na 10 narobić. To było naście lat temu ofc.

@borjaki: # programista15k to według wypokowych ekspertów 15k eur/usd netto ('nie zarabia się w talonach na balon' i 'nie mierzy się długości przyrodzenia z kręgosłupem'). Sorry nie ja wymyślam te zasady.

Teraz powoływanie
@pieczony_szczur_z_ogniska: już to parę osób napisało w sumie, ale patrząc na Europe Zachodnią to nie IT ma duże zarobki, tylko wszyscy inni mają niskie. Polskie IT i tak w miażdżącej większości zarabia poniżej prawdziwych stawek zachodnich, czasem dużo poniżej. Ale nadal połowa stawki z USA to jest kosmos u nas, dosłownie 1% najlepiej zarabiających. Ten słynny 1% bogoli, którzy w praktyce są klasą średnią, podczas gdy klasą średnią z oficjalnej polskiej
@AzbestowyRoman: I tak i nie. Znam specjalistów którzy zarabiają tak samo, albo nawet więcej. Wszystko zależy od specjalizacji. A firmom zachodnim też łatwiej zatrudnić kogoś jako freelancera niż na uop. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do tego to się zgodzę. Nawet zarabiając w polsce 20-30k to nadal dla mnie nie klasa średnia. O zachodniej klasie średniej nawet nie wspominając.

Niestety prawda taka, że w Bolzdze ludzie są
@Malkof: Nie, bo nie ma dużego polskiego klienta XD
No... Może oprócz ZUSu XD

Pozostają jakieś małe firmy w których programiści siedzą na tyłku od 10-15-20 lat ale oni nie zbliżają się do połowy mediany wynagrodzeń.