Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu otrzymałem rachunek za wodę 5k PLN wpis tutaj. Ktoś się machnął i źle odczytał licznik ciepłej wody.
Zarządca zaproponował wysłanie licznika na ekspertyzę, ale najpierw miałem za nią zapłacić 600 zł. Na pytanie, co składa się na koszt ekspertyzy nie uzyskałem odpowiedzi, więc wysłałem do zarządcy oficjalną reklamację poleconym.
Zarządca po otrzymaniu reklamacji ekspresowo wysłał licznik na ekspertyzę bez domagania się 600 zł. Po kilkunastu dniach skontaktowałem się z zarządcą, a ten powiedział, że sprawdzenie licznika trochę trwa i żebym poczekał.
Właśnie mija 5 miesiąc (reklamacja złożona 30.09.2021), a ja wciąż nie otrzymałem informacji o ekspertyzie i wciąż wisi mi rachunek 5k w e-kartotece.

Nie chce mi się kopać z tymi idiotami, więc pomyślałem, że może zgłoszę się do jakiejś kancelarii prawnej i poproszę o sporządzenie pisma, które zakończy sprawę. Czy możecie polecić jakąś kancelarię, która za stówkę, czy dwie sporządzi pismo o przekroczeniu ustawowego czasu na rozpatrzenie reklamacji i tym samym problem się rozwiąże, a mój rachunek zostanie skorygowany?
Może macie jakieś inne pomysły?

#pytaniedoeksperta #prawo #kiciochpyta #mieszkaniedeweloperskie
Justdoit - Kilka miesięcy temu otrzymałem rachunek za wodę 5k PLN wpis tutaj. Ktoś si...

źródło: comment_1645520478R4XB9gR8UuB9FfUYYDkCWF.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
nie rozumiem problemu i co chcą badać w liczniku skoro 156m3 x ~7PLN to jest jakieś 1100zł.

Skąd rachunek na 5k i jeśli tam ktoś wpisal 556m3 to masz na liczniku przecież 156m3.


@kipowrot: Skąd Ci się urwało, że woda u niego kosztuje 7zł za kubik?
  • Odpowiedz
@Just_do_it: Ja dostałam za pierwsze półrocze rozliczenie na 70m3 wody, przy czym przez ostatnie 5 lat jak tu mieszkam za każdym razem zużycie było na poziomie 40m3. Żeby było śmieszniej między majem, a lipcem nie było nas w ogóle w domu, wiec zużycie powinno być mniejsze, a nie prawie dwukrotnie większe xD dodatkowo w kwietniu 2021 mieliśmy pięcioletnia wymianę liczników i podejrzewam, ze ktoś się jebnal przy spisywaniu, ale oczywiście
  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: ja miałem w cholerę wysokie zużycie wody przez kilka lat mieszkania w wynajmowanym mieszkaniu. Od czasu wymiany liczników zużycie spadło diametralnie.

Nie wiem czy poprzedni licznik zawyżał czy ten zaniża, ale w końcu nie mam ogromnych dopłat do wody ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kipowrot no to źle strzelasz, jakbyś jeszcze spojrzał na poprzedni wpis to byś też wiedział że chodzi o licznik ciepłej wody i stawka ponad 30 zł/m3.
  • Odpowiedz
@Just_do_it: nie chce nic mówić, ale siostra miała podobny przypadek z prądem. O ile po paru miesiącach anulowali jej ten rachunek, to zostały jej do zapłaty odsetki od niezapłaconego rachunku, bo podobno w PL planie jest tak, że jak dostaniesz za wysoki rachunek to powinieneś go zapłacić, a dopiero potem starać się o zwrot i w związku z tym powinieneś zapłacić odsetki karne ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Just_do_it: bez #!$%@? z cymbałami, ślij wezwanie do korekty i rozważ zgloszenie podejrzenia przestepstwa z art 286kk i im to napisz wprost, tylko radykalne działania na tą cymbaliadę, bo ci lada dzien komornik tv z domu wyniesie
  • Odpowiedz
Nie chce mi się kopać z tymi idiotami

Może macie jakieś inne pomysły?


@Just_do_it: jedynym idiotą jesteś Ty. Trzeba było po prostu powiedzieć, że doszło do pomyłki.
  • Odpowiedz