Wpis z mikrobloga

Witam
Ma ktoś renault fluence 1.6 110km? Jak wam się sprawuje? Da radę tym wyprzedzać? (szukam auta do lpg)
Napaliłem się na Megankę 3 z tym samym silnikiem ale ceny pop*******ło a fluence jest bardziej atakcyjny cenowo.

Zacząłem oglądać nawet starsze auta jak laguna 1, 2fl czy c5 w benzynie ale nie wiem które byłyby spoko. Możecie coś polecić?

#megane #motoryzacja #renault #megane #samochody
  • 27
@Dobrowoj: Jak mi się nie odwidzi to coś z tych co podałem, 508 diesel albo Mazda 6 II gen pod LPG. One obecnie w okolicach 30k chodzą i wizualnie mi się bardzo podobają. Czasami mam okazję pojeździć Focusem MK3 z 1.6 TDCI i też fajnie się nim jeździ. Dzięki niemu przychylniej patrzę na diesle. On też się łapie w moich kryteriach, ale chciałbym auto, które mi się podoba i ma coś
@Dobrowoj: Oddawałem raz do warsztatu na regulację, ale nie pamiętam ile to kosztowało. Chyba coś koło 250zł od razu z wymianą uszczelki pokrywy zaworów (uszczelkę ja kupowałem). Nie było zbyt wiele do korekty z tego co mechanik powiedział. Bodajże tylko ssące poprawiali, a wydechowe były ok. To się robi co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, więc niezbyt często.
Kiedyś w swoim motorze regulowałem zawory z pomocą kolegi, nie było to zbyt trudne, ale
@BulgarskiTaboret: Hm...co kilkadziesiąt tys. km to w sumie nie często. Może nie ma co się tak ograniczać do hydraulicznej regulacji luzów a w razie czego mam już z tyłu głowy 407 2.0 140km /fluence 1.6 /lagune 1.6 i megane 1.6 110km.
A z mechaniczną regulacją znasz jakieś dobre auta? Sorry, że się tak wypytuję ale widzę, że coś tam się znasz ;p
@Dobrowoj:

Hm...co kilkadziesiąt tys. km to w sumie nie często.

Zwykle jest to +/- 30000km. Czasami ogranicza się to tylko do sprawdzenia luzu, czasami trzeba korygować.

A z mechaniczną regulacją znasz jakieś dobre auta?

Aż tak to się nie zagłębiałem nigdy. Jedynie przy autach, które mnie interesowały sprawdzałem ten temat. Mechaniczna regulacja to mogą być śrubki (najprostsze i pewnie najtańsze), płytki, albo szklanki. Płytki i szklanki są droższe o tyle, że