Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanko, może ktoś z was będzie w stanie bardziej naświetlić mi sytuację. Ktoś sprzedał coś komuś na olx na moje dane za około 1,5k. Kasa poszła, oczywiście przedmiot nie został wysłany. Nie wiem nawet na jakie konto, może ktoś założył konto na mnie. Poszkodowany zgłosił to na policję, dostał hajs od olx i teraz olx zgłosił to na policję i sprawa jest chyba w prokuraturze. Zastrzegłem dowód i jutro idę na policję zgłosić,że ktoś się pode mnie podszyl, ale nie wiem, czy to jakoś zatrzyma sprawę przeciwko mnie itp? Ewentualnie czy faktycznie mam szanse się wybronić?
Mam tylko id tamtego ogłoszenia, nie mogę go nawet podejrzeć 695691806.
#olx #oszustwo #oszukujo #podszywaniesie #policja
  • 13
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MelvinIshtar: czytałem chyba na niebezpieczniku,
Koleś dogaduje z Tobą cenę, wystawia przedmiot w okazyjnej cenie, równej tej Twojej, jako dane do wpłaty podaje Twoje dane. Dostajesz kasę i wysyłasz przedmiot a ten który wplacil zgłasza sprawę podając na dowód Twoje konto i tak policja trafia do Ciebie...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MelvinIshtar: hm... Wiesz, ja jestem zwykłym Mirkiem, nie znam się na tym ale staram się to rozkminic.

Wygląda na to że jesteś podejrzany, bo ktoś założył konto na Twoje dane, ale skoro ja mogę założyć konto i nazwać się Jarosław Kaczyński to pewnie każdy tak może i dla rozgarniętej policji to powinno być oczywiste.

Ważniejsze będzie to gdzie kasa poszła, jeśli na konto to albo nie masz problemu, albo ktoś założył
@barwus: Dopóki nie będę miał nowego dowodu nie mogę według banku poprosić o jakiś spis, w jakich bankach mam konto. Bo jeśli ta osoba podała swój numer konta to się nie będę aż tak bać, będzie to łatwe do wyjaśnienia. Ale i tak dziękuję za reakcje
Ale to bym wykluczył, chyba, że jakiś wyciek. Chodzi mi raczej o to, czy zgłoszenie na policję faktu, że ktoś się pode mnie podszywa faktycznie mi pomoże, czy marne szanse na wybronienie się. Hajs poszedł na jakieś konto, id ogłoszenia jest