Wpis z mikrobloga

Dołączę się do pytania na temat podatków w Holandii. Gdzieś tu niedawno pojawił się temat ulgi abolicyjnej i jej zniesieniu. Ktoś dał info, że przez to wyszedł z wyjazdu na zero. Czyli pracując w Holandii płacę od tego podatek tam i drugi raz dochodowy płacę w Polsce, tzn. podwójnie?
@Fanatyk_Wedkarstwa: znajdziesz normalna pracę, ale tak jak wyżej - w NL w it nie ma niewiadomojakich zarobków, w sumie nawet z moich obserwacji wynika, że senior będzie więcej zarabiał w Polsce niż w NL nawet po przeliczeniu na pln. Ale jeśli chcesz pojechać nie dla pieniędzy, a dla życia to jest całkiem w porządku tylko holenderski brzmi jakby ktoś się krztusił :D
@Raciatek: podatki podobno, zarobki chyba też, w Niemczech taniej, ale Niemcy mają nawalone z koronką. Z podatkami bezpieczniej też Niemcy, bo jest umowa PL-DE i nie ma abolicji ani niczego. acz Niemcy to wciąż Niemcy.

@SerasVCT: tak, niestety. Jeżeli byłeś w Holandii mniej niż 183 dni w ciągu danego roku kalendarzowego i/lub masz interesy życiowe w Polsce lub coś co skarbówka może tak sobie nazwać, to w Polsce zapłacisz drugi
@abcdefghijklmn8: A pracując w Niemczech, z tego, co zrozumiałem to nie płacę od dochodu za granicą, tylko to, co zarobiłem w Polsce? No i nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale jako, że jestem poniżej 26r. życia to jakaś ulga mnie obejmuje?
@SerasVCT: W Niemczech nie ma i nigdy nie było ulgi abolicyjnej. Polska ma z Niemcami osobną umowę, więc tak - nie zapłacisz podatku w Polsce dodatkowo. Co do pytania. Z niemiecką skarbówką się rozliczasz w Niemczech, z polską w Polsce. Nie wiem czy o to Ci chodzi, bo nie do końca rozumiem to pytanie.

Co do 26 r.ż. to nie mam pojęcia niestety. Ale jak masz mniej niż 22 to w
@abcdefghijklmn8: Co do pytania to chodziło mi tylko o rozliczenie dochodu z Niemczech w Polsce. Taki zapis o tej umowie znalazłem.

Metoda wyłączenia z progresją oznacza, że w Polsce wyłącza się z podstawy opodatkowania dochód osiągnięty za granicą, zwolniony z opodatkowania na podstawie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.
@SerasVCT: Tak. W Niemczech zapłacisz podatek od niemieckich zarobków i w Polsce masz od tego spokój. No chyba że pracowałeś w Polsce, to wtedy w Polsce zapłacisz tylko podatek od kwoty w Polsce.

Nie wiem jak tam wygląda rozliczenie podatkowe, bo np. w Holandii jeżeli Twoje roczne zarobki spoza Holandii stanowią więcej niż 10% to zamiast zwrotu podatku będziesz musiał dopłacić lub zwrot będzie dużo mniejszy.
Czyli jak w Holandii zarobisz