Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiliśmy z różową materac po ówczesnym testowaniu w sklepie i mamy problem bo po prawie 2 tyg spania jest o wiele, wiele twardszy niż ten który był wystawiony w sklepie. Oboje nas po prostu wszystko boli bo jest super twardy i nie zapada się pod nami tak jak powinien.

Po tygodniu spania na nim pojechaliśmy jeszcze raz do sklepu bo może nam się coś #!$%@?ło i on taki twardy był już na wystawie. Nic podobnego, ten do testowania w sklepie jest o wiele miększy, tak jak gdy za pierwszym razem go oglądaliśmy. Zagadalismy ze sprzedawca, ze o co chodzi, ze w sklepie miekki, w domu twardy. Sprzedawca rozklada rece, zwrotu przyjac nie chce i tyle. Mowi by czekać 2-3 miesiace bo powinien się "ułożyć" i zrobić miększy.

Zrozumiałbym to gdyby różnica w twardości była nieduża. Ale jest bardzo duża, taka, że nie da się spać i nie czuć by się miało coś poprawić. Nie wytrzymamy 3 miesiecy.

Co z tym fantem można zrobić? Kupowanie top-materaca odpada. Nie po to wydaliśmy 2K na materac by teraz coś na to jeszcze nakładać.

Sklep to "Pan Materac" w Jankach. panmaterac.pl

#materac #dom #zakupy
  • 4
Miałem podobny problem, kupiłem nakładkę na materac bo się spać nie dało taki twardy. Po jakimś czasie już było ok bo się ułożył.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@markier: miałam taką samą sytuację ale w sklepie naegro. Kupowaliśmy z niebieskim materac. Miał być miękki a okazał się twardy, po 4mies użytkowania niebieski zaczął się zastanawiać o co chodzi bo też bo ciągle bolały plecy, więc napisał do sklepu. Normalnie nam zamienili na inny, już miększy. Ale tylko dlatego, że niebieski wystawił im negatywa w komentarzach i chyba nie chcieli obniżać sobie statystyk. W każdym razie czuć różnicę.
@markier Jaki to model materaca? Wiele materacy ma strony o różnej twardości. Może wystarczy przekręcić materac na drugą, bardziej miękką stronę? Ewentualnie, są materace o twardości H2, H3, H4 itp. - może w sklepie materac miał H2, a ty zamówiłeś H3? Albo coś namieszali i przesłali ci inna twardość albo nawet inny model materaca? Inna sprawa, że inne ważenia są testując materac przez 3 minuty, a inne po przespaniu się na nim
@Milano: materac jest jednostronny. Nazywa sie Original Strong. Nie chodzi o 8 godzin bo tak jak napisalem ten egzemplarz w sklepie jest znacznie miekszy. Ten co nam przywieźli twardy jak skala.