Wpis z mikrobloga

#akwarystyka

Planuje swoje pierwsze akwarium, wybór padł na 112l Aquael. Mam dylemat jeśli chodzi o pokrywkę i zwracam się do Was z pytaniem. Rybki jakie będą typowe spokojne gatunki typu
kiryski
zbrojnik
neonki
gupiki
molinezja.

Rośliny też typowe dla początkujących i takie które nie wymagają zbyt dużo światła. No i właśnie, oświetlenie jest dla mnie największym problemem, nie chce mieć ciemnego akwarium, ale nie chcę też przesadzić na starcie.

https://allegro.pl/oferta/pokrywa-profil-80x35-led-1x16w-do-akwarium-6631689991

Powiedzcie mi czy taka pokrywa wystarczy na początek ? Ma możliwość dołożenia jeszcze 3 tub ledowych w razie w. Mam dylemat czy dokupować jedna tube czy narazie ta 1x 16 W 1160 lumenów wystarczy. W internecie różne informacje znajduje, roślinki cieniolubne rosną już lekko powyżej 10, a inna informacja że 25-30 najlepiej. Tylko czy wtedy glony nie pojawia się ? Zaznaczam nie mam doświadczenia, dzięki za każdą odpowiedź.

Akwarium będzie stało w miejscu gdzie przez cały rok nie padnie na nie nawet jeden promień słońca. Zwykle światło dzienne. A no i chciałbym uniknąć CO2 i innych skomplikowanych rzeczy
  • 10
@szafoski3: Glony się pojawią jeśli zaniedbasz parametry wody, nie od lampy. 1160 lm to zdecydowanie za mało dla 112 l zbiornika, nawet dla mało wymagających roślin.
@szafoski3: Mam bardzo podobny zestaw - AQUAEL Leddy Day & Night 112L.
Cóż mogę ci powiedzieć - nie jest to najlepszy zestaw. Filtr wewnętrzny jest dosyć słaby, światło jest słabe. Po jakimś czasie zdecydowałem się dokupić porządny filtr zewnętrzny i musiałem dokupić drugi moduł oświetlenia (widzę ze i w twoim zestawie jest na miejsce na rozszerzenie). Dostaniesz zestaw z którego trudno być zadowolonym moim zdaniem.
@cebulowy_wojownik Filtr wewnętrzny będę kupował osobno. Wszystko osobno oprócz tej pokrywy, planuje dołożyć do tego Leda kolejnego Leda Plant, też 16W. Czy wtedy będzie lepiej ? Czy może dać 2x 16 W Sunny i 1x Plant?