Wpis z mikrobloga

@ZuyKefrus: jeszcze coś dla debila twojego pokroju, poczytaj co to jest teoria permanentnej rewolucji, wywrócenie wszystkiego o 180 stopni, dokladnie takie pomysły ma Sanders, całkowicie zanegowanie tego pozwoliło USA po 1900 roku tak świetnie się rozwinąc, poczytaj o jego nierelanych pomysłach dotyczących źródeł energii, coś co zabiło by i tak słabą i zadłużoną ameryke
@rybsonk: jeszcze dodam krytykowanie układów o wolnym handlu przez Pana Sandersa, nie wiem wgl o czym my dyskutujemy, jest on skrajnie lewicowym politykiem, marksista z krwi i kości, chce zanegować stary porządek i stworzyć nowy w jak najszybszym czasie, jak się z nim zgadzasz to twoja sprawa, ja brzydzę się takimi poglądami, na tym mozemy zakonczyc, dzieki za wymiane poglądów
@nosacz_ninja: Ja nic nie pisałem o błędach, nasza wiedza jest szczątkowa, powtarzamy to co uslyszymy w tv lub przeczytamy w necie. Napisałem tylko, że partia demokratyczna w USA jest znacznie bardziej na lewo niż putin i jego pachołek z mińska
jeszcze dodam krytykowanie układów o wolnym handlu przez Pana Sandersa


@Godir17: Trump również był ich przeciwnikiem. Nie dostrzegam w Sandersie takiej skrajności o jakiej mówisz, to raczej umiarkowanie lewicowy polityk który nie postuluje zniesienia własności prywatnej czy nacjonalizacji przemysłu.
@RandomowyMetal: centroprawaki które popierają programy socjalne, ciekawe ciekawe. Ja mam inną teorie, 90% partii i polityków to lewica, a przynajmniej postulaty które głoszą, z bardzo prostego powodu, lewicowe postulaty sa dużo prostsze w odbiorze, łatwiejsze do zrozumienia. PO które było przeciwnikiem 500 plus popiera je teraz, być może jest to tylko gra polityczna, być może nie. Przede wszystkim to ja opieram swoje klasyfikowanie polityków i partii na podstawie ich programów gospodarczych,
każdy chce być uczciwie wynagrodzony, chce dobrze żyć za pieniądze, które zarabia.


@Godir17: no, tyle że czysty kapitalizm wynagradza garstkę elity bo dąży do monopoli i koncentracji kapitału
@rybsonk: czysty kapitalizm nie ma prawa istnieć przy tym rozwoju technologii, ale uproszczenie prawa podatkowego, obniżenie podatków jest potrzebne. Żyjemy w czasach wielkich korporacji, które nie płacą lub unikaja większości podatków, przez co pozeraja krok po kroku malych przedsiębiorców, obnizka i uproszczonie podatków daje jakies szansę, ze maly biznes przetrwa