Wpis z mikrobloga

@dertom: "XD" to wszystko co może napisac wykopwy ekspert wojenny, widzę kolega dalej żyje w latach 70, wiele się zmieniło na świecie, poczytaj o głownych założeniach komunizmu i socjalizmu a nastepnie porównaj sobie USA i Rosje, do tego radzę poczytać sobie o Partii Demokratycznej USA z której wywodzi się Biden, są tam np takie tuzy jak Bernie Sanders, którego poglądy to już nawet nie jest komunizm tylko podchodzi pod radykalne
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Godir17: Jeden był przewodniczącym kołchozu, a drugi był oficerem KGB. Zarówno w Rosji i na Białorusi do dzisiaj jest pełno pomników stalina i lenina. Kacapy ( w tym putin i łukaszenka ) to komuchy z krwi i kości.
  • Odpowiedz
@Dyzio0700: przed budynkiem parlamentu europejskiego stoi pomnik Spinelliego, włoskiego komunisty, twórcy idei zjednoczonych socjalistycznych państw europejskich, czyli dzisiejszej Unii, to tylko pomniki i symbolika z którą utożsamia się prosty lud, Łukaszenka ma w sobie sowiecką mentalność, ale Putin to polityk innego kalibru. A tak wgl to ja napisałem, że USA ze swoimi eliitami z partii demokratycznej mają bliżej do ideii komunizmu i socjalizmu niz Putin, to znacząca różnica, moja teza
  • Odpowiedz
Bernie Sanders, którego poglądy to już nawet nie jest komunizm tylko podchodzi pod radykalne poglady Trockiego


@Godir17: które poglądy Sandersa podchodzą pod Trockiego?
  • Odpowiedz
@rybsonk: trockizm to nic innego jak szybkie i radykalne wprowadzanie ultra lewicowych(komunistycznych) postulatów, nie zważając na nic i na nikogo, rewolucja ma byc szybka i skuteczna, caly program Sandersa jest skrajnie lewicowy i utopijny, nie ma tam żadnych pół środków, pomysły typu 20% udziałów w firmie maja kontrolować pracownicy czy upanstwowienie uczelnii, Sanders byl w partii komunistycznej, szczerze wierzy w to, ze komunizm działa, jako ciekawostkę warto dodac, ze oficjalnie
  • Odpowiedz
upanstwowienie uczelnii


@Godir17: Sanders nie postuluje żadnego upaństwowienia uczelni (przez jedno i), kto ci to wmówił?

20% udziałów w firmie maja kontrolować pracownicy


@Godir17: już teraz w wielu firmach jest to praktykowane z korzyścią dla obu stron, choćby Tesla jest przykładem takiej komunistycznej firmy.
  • Odpowiedz
@rybsonk: Nikt mi tego nie wmówił, to jest w jego programie. Tesla istnieje od 2003 i w 2021 był pierwszym w ktorym coś zarobiła, na prawde świetny przyklad
  • Odpowiedz
@rybsonk: dokładnie o to mi chodzi, darmowe to inaczej upaństwowione studia wyższe, brzmi cudownie, natomiast osoba mysląca logicznie zawsze zapyta skąd na to pieniadze, tak samo jak na "dofinansowanie" służby zdrowia którą Pan Obama zrujnował. Co do tego artykułu przeczytam w wolnej chwili, ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem tzw własności pracowniczej, może działa to w jakiś sposób w ogromnych światowych korporacjach, ale na pewno nie w tym co jest najważniejsze, czyli
  • Odpowiedz
@rybsonk: z tą własnością pracowniczą mam śmieszny przyklad, u mojej mamy w pracy dawno temu było coś takiego, każdy mogl kupic akcje firmy w której pracuje, teraz te akcje są warte dalej tyle samo, nie mogą ich sprzedać ponieważ zjazdy akcjonariuszy są organizowane na drugim końcu Polski specjalnie po to, zeby ci ludzie nie dojechali i nie chcieli tego sprzedać, tzn jak oni to ujmują "podjąć kluczowych decyzji" ( ͡
  • Odpowiedz
"dofinansowanie" służby zdrowia którą Pan Obama zrujnował.


@Godir17: w jaki sposób zrujnował służbę zdrowia Obama? Żadne wskaźniki tego nie pokazują.

teraz te akcje są warte dalej tyle samo, nie mogą ich sprzedać ponieważ zjazdy akcjonariuszy są organizowane na drugim końcu Polski


@Godir17: to jest przykład polskiej patologii a nie argument przeciw zdrowej implementacji takiego systemu
  • Odpowiedz