Wpis z mikrobloga

Ok, skończyłem "Archiwum Burzowego Światła", pierwsze 3 tomy "Z Mgły Zrodzony" oraz "Rozjemcę". Wspaniała to była przygoda, nie zapomnę jej nigdy, a "Drogę Królów" oraz "Słowa Światłości" stawiam obok ulubionych książek fantasy takich jak "Władca Pierścieni" czy "Pieśń Lodu i Ognia". Może przy "Dawcy Przysięgi" i pierwszej części "Rytmów Wojny" poziom lekko spadł, ale i tak czytało się niezwykle przyjemnie. Zakończenia właściwie każdej z tych książek przyprawiają o zawrót głowy, a momenty gdzie miałem ciary na plecach zdarzały się cyklicznie co jakiś czas. Na półce mam jeszcze "Elantris", ale na razie robię sobie przerwę od cosmere i spróbuje pierwszego tomu "Malazańskiej Księgi Poległych".
#sanderson #fantasy #ksiazki #brandonsanderson
Pobierz Anthrax91 - Ok, skończyłem "Archiwum Burzowego Światła", pierwsze 3 tomy "Z Mgły Zrod...
źródło: comment_1645263771DNvOav35AXJTDZeaxFzsu7.jpg
  • 21
@Anthrax91: Bardzo lubię Sandersona Archiwum burzowego światła, aktualnie jestem w trakcie czytania Petter v Brett Cykl demoniczny. Pierwszy tom trochę spokojny, ale z każdym kolejnym podoba mi się bardzo, strasznie lekkie do czytania i wciąga. Idealne na odmóżdżanie się po pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Whoresbane: No niestety, od dłuższego czasu Dawca cz II w twardej oprawie jest niedostępny, a nie będę Januszom Biznesu płacił 100zł za używkę xP Elentris odpuszczam, bo już czuje się trochę przesycony tym światem. Mam ochotę na jakąś odmianę.
@#!$%@?: Niespecjalnie, przynajmniej jeśli chodzi o to z jaką serią chcesz wystartować (bo wiadomo że ze środka serii nie zaczniemy xP . Możesz zacząć od "Drogi Królów" (imo Archiwum Burzowego Światła to zdaniem wielu najlepsza rzecz jaka wyszła z pod ręki Sandersona). Możesz od "Z Mgły Zrodzony" też bardzo dobre. Możesz od Rozjemcy (wątki z Rozjemcy pojawiają się w kolejnych częściach Archiwum, ale nie trzeba ich znać). Nie ma jednej słusznej drogi.
@Anthrax91 powiedz mi czy drugi tom "Rytmu wojny" to ostatnia książka z serii "Archiwum Burzowego Świtała" czy zakończenie jest pod kolejne tomy? Ja zatrzymałem się na pierwszym tomie "Dawcy przysięgi", a w zasadzie to mam wszystko rozgrzebane od Eriksona po Bretta xD dlatego zastanawiam co czytać