Wpis z mikrobloga

@StarySer: Realny zasięg zawsze jest mniejszy. Grom był naprawdę świetny.. ale do atakowania śmigłowców transportowych, samolotów transportowych... ciężko stwierdzić jak sprawdzi się na bardziej opancerzone maszyn, typu śmigłowce bojowe. Ja go nie krytykuję.. chodzi mi tylko o to, że i Ukraina i Polska potrzebujemy systemów przeciwlotniczych/przeciw rakietowych z prawdziwego zdarzenia.
  • Odpowiedz
  • 3
@toworel Polska powinna stawiać właśnie na rozwój systemów przeciw lotniczych. Czołgi mamy spoko (być może jeszcze abramsy). Tylko bez osłony przeciw lotniczej są łatwym celem.
  • Odpowiedz
  • 0
Jedne z najlepszych na świecie. W Gruzji strasze modele pokazały co potrafią myślę, że te są jeszcze lepsze
  • Odpowiedz
@waro: skoro to takie nowoczesne i dobre to nie lepiej było dać Ukraińcom starsze wersje żeby jak już wszystko ucichnie inżynierią wsteczną nie zrobili własnego pioruna?
  • Odpowiedz
@Joii To też nie jest tak, że oni dostali najnowszą wersję piorunów, tylko pewnie jakieś pierwsze partie z początków produkcji. Przecież one są na bierząco udoskalane
  • Odpowiedz
@StarySer: chodziło mi bardziej o gromy. Chyba ze przetestowanie piorunów w prawdziwym konflikcie moze dostarczyć jakichś bardzo wartościowych danych. W żadnym innym wypadku nie rozumiem oddawania za darmo sprzętu ktory zaledwie 2 lata temu wszedł do użytku w polskiej armii.
  • Odpowiedz