Wpis z mikrobloga

Czy da się ukończyć podstawowego Gothica 1 bez ładowania punktów nauki w siłę ani w zręczność? Przeszedłem ostatnio grając magiem i zastanawiam się nad ewentualnymi blokerami. Usłyszałem raz, że trzeba mieć minimum 30 siły, żeby unieść Uriziela, ale to nieprawda - jeśli jest się magiem, to Xardas może wyjąć kamień z Uriziela i zrobić z niego runę. 30 siły wymaga również Ulu-Mulu, ale alternatywnie, można wybić całe miasto orków. Ostatnią rzeczą, która przychodzi mi do głowy, to królowa pełzaczy. Sam miałem z tym fragmentem problem, bo nie chciałem ładować w siłę, ale jeszcze nie byłem magiem, więc musiałem używać miecza. Miałem 30 siły i najlepszy oręż jaki znalazłem - jakaś buława, która leżała w kopalni i zadawałem zbyt mało obrażeń, by zranić królową. Musiałem wrócić się i nauczyć dodatkowych 10 punktów siły, dopiero wtedy byłem w stanie ją zabić.
Gdyby postawić sobie założenie - żadnej nauki siły i zręczności - zostają mikstury siły/zręczności. Ale czy w drugim rozdziale jesteśmy w stanie zdobyć ich aż tyle, żeby pokonać królową pełzaczy?
Gdyby zakazać również mikstur - zostają jeszcze pierścienie, ale wciąż, czy bylibyśmy w stanie za pomocą pierścieni i amuletu zwiększyć sobie na tyle siłę lub zręczność, by ją pokonać?
Ostatnia opcja - magiczne zwoje. Szacuję, że potrzeba kilka ognistych burz, żeby ją pokonać. Zwiększenie mana na tym etapie gry nie jest problemem. Być może zmniejszenie potwora również ułatwi sprawę, ale nie jestem pewien.
No i oczywiście, żadnego wykorzystywania gliczy i kodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gothic
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZohanTSW: próbowałem pyknąć królową samymi zwojami jakie znalazłem / mogłem kupić i nie starczyło także nie polecam. Zastrzegam jednak że mistrzem Gothica nie jestem i nie grałem ze solucją opisującą każde gówienko do zebrania.

@zero_dwa: w pierwszym / drugim rozdziale? Trudno dotrzeć. Ognisty, lodowy golem ok ale kamienny? Skąd zmniejszenie potwora?
  • Odpowiedz