Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was posiada Volvo V50 i może podzielić się opinią (Interesują mnie silniki benzynowe R5 powyżej 170KM)? Jak zawieszenie, codzienna eksploatacja czy serwis? Obecnie mam audi a4 b5 avant - jak z przestrzenią na nogi na tylnej kanapie, porównywalnie?

#motoryzacja #volvo #v50
  • 4
@inty Mam od roku 2.5t z awd
Z tyłu na pewno jest mniej miejsca niż w a4,
Zawieszenie w porządku, patrząc jako mechanik dużo prostsze niż w a4, natomiast duży problem to korozja tylnej belki. Mój jest z 2004r i nie ma szans że jakaś śruba w belce się odkręci, a już na pewno nie da się wyregulować geometrii.
Ale myślę że w podobnych rocznikach będzie podobnie.
Jeśli chodzi o serwis to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kacpoo: A jak trzyma się balacharsko samochód? Było tam jakiś ocynk? Ojciec ma V70 II generacji i zdrowa balcha a roczniki podobne.
@inty: Z zewnątrz one raczej nie gniją, albo bredzę albo są ocynkowane poza dachem. Mój z 2011 ze Szwecji od spodu był już trochę rudy, ale bez tragedii. Przy konserwacji mechanik przynjamniej tak powiedział. Przy czym, zawieszenie, wahacze w większości wymiany tych gumowych elementów nie przetrwały, więc tam kilka tysięcy poszło, żeby było dobrze zrobione. Później mechanik mówił mi, że miał klienta z V50 z 2010 i też wahacze musiał wymieniać.