Wpis z mikrobloga

@LowcaAndroidow: Czekam aż ktoś (no bo nie ja, nie umiem...) Zrobi #dzbanowisko na yt i tego pulchnego populistycznego debila zacznie wyjaśniać. Zarzecznego nie lubiłem, hejtowałem. Ale on ten hejt potrafił przetrawić na pozytywy. Obecnie myślę, że sam Zarzeczny by go skrócił w kilku kwestiach. On to wie i ta parszywa gęba się wręcz pewnie cieszy, że pan Paweł już sobie umarł.
  • Odpowiedz
@LowcaAndroidow: Nie, żebym bronił zakolaka, ale z tego co słyszałem to mówił, że popiera karę śmierci ale się jej obawia przez przypadki jak Komenda. To nawet nie jest sprzeczne z tą wypowiedzią, choć warto też mieć na uwadze, że jak pisał ten post miał raptem 30 lat, teraz dobija do 40 a nie można nikomu odmówić prawa do zmiany poglądów. Sam jak miałem 15 lat to byłem korwinistą a mając 30 na karku chciałbym, żeby cała skrajna prawica zniknęła z jakiegokolwiek życia publicznego w Polsce.

Nigdzie nie daje się kary śmierci na podstawie poszlak

To jest najczęstszy błąd logiczny jaki można popełnić i do tego najgorszy. Przeświadczenie o jakimś stopniowaniu pewności winy oskarżonego, że jak się ma "dowody poszlakowe" (to określenie nie oznacza tego o czym myślisz, też częsty błąd ale nie chce mi się tłumaczyć czym są dowody poszlakowe) to kara jest łagodniejsza bo sąd nie do końca jest pewny czy oskarżony jest winny.
Nie, albo jest 100% pewność winy i wyrok albo nie jesteś pewny i nie możesz dać wyroku.
To, że nie zawsze to działa to już tylko kwestia
  • Odpowiedz