Wpis z mikrobloga

Cześć rozwojowe świry, maxujemy dalej co się da, pewne nawyki już są ze mną jakiś czas, mogę dokładać kolejne, co mogę robić na asymetrię twarzy/uśmiechu? #!$%@? mnie to, że na zdjęciach wychodzę jakbym miał mordę krzywą, gdzie kiedyś wydawało mi się, że tak nie miałem (tak jakby szczęka była grubsza po prawej stronie, oko lewe mniejsze, przy uśmiechu bardziej kąciki w jedną lub w drugą stronę etc, wiecie o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Mewing robię w sumie od zawsze, ale od kilku msc robię to świadomie, nie wiem czy to coś daje, ale to zdrowe w każdym razie.

Zostają tylko jakieś zabiegi czy idzie coś zrobić? Aparat na zęby już mam na górne (na dolne za 3 miechy) mam nadzieję, że to też coś zmieni a nawet jestem tego pewien, ale no... nigdy dość.. to już obsesja ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#looksmaxing #szczeka #lookmaxing #wyglad #mewing #asymetria
  • 5
@s0ngo_: Jeżeli asymetria twarzy jest spowodowana czynnikami genetycznymi (kości czaszki nierówno zrosły się w okresie dorastania) to wtedy tylko chirurg. Jeżeli asymetria twarzy jest spowodowana czynnikami środowiskowymi (np. Jedna strona twarzy ma słabsze mięśnie i jest niedorozwinięta względem prawej strony) to jest to możliwe do poprawienia czynnikami które będą celowały w naprawienie równowagi.

Osobiście mam prawą stronę twarzy bardziej "rozwiniętą", w porównaniu do lewej przez fakt, że przez kilka dobrych lat
@oski990: Kocham Cię stary, masz jakieś filmiki jakie ćwiczenia robisz na twarz? Ja właśnie chyba od spania na prawej stronie (strasznie ciężko mi w inny sposób spać, ale 2 tyg po przeszczepie dawalem radę na plecach, wiec się nauczę) i jakieś gumy bezcukrowe lecisz czy zwykłe?
@s0ngo_: bez znaczenia jakie gumy, mogą być zwykłe orbitki albo mogą być Te tureckie gumy falim które możesz kupić na allegro. Najważniejsze jest wyćwiczyć mięśnie twarzy twojej słabszej strony aby zniwelować asymetrie.

Co do ćwiczeń to polecam ten zestaw ćwiczeń które pomogą przywrócić równowagę i pozwolą używać mięśni i sprawią że twoja słabsza strona nadgoni do bardziej rozwiniętej strony. Ja mam takie same asymetrie jak ty i stosuje takie ćwiczenia: https://youtu.be/ny1ia-4Cp4A
@oski990: w sumie z gumami może być problem, bo mam aparat, ale jeszcze sprawdzę bo nie próbowałem. Chodzi mi po prostu o gumy, które na dłuższą metę nic nam nie zrobią (bez cukru i innych gówien) właśnie obczajałem falim, podobno twarde, bez aparatu bajka, ale z nim różnie może być, dam znać. Dzięki!