Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pytanie o tuje.
Mam stare tuje, którym wiele lat temu poobcinalem dolne gałęzie (długa historia, po prostu musiałem).
Czy jest jakiś sposób, aby pobudzić te tuje, aby z tych niemalże gołych pni zaczęły wzrastać nowe gałązki?

#ogrodnictwo #tuje #pytanie #ogrod
  • 4
@Adaslaw: niektóre rośliny mają tak że jak na którąś jej część pada światło to w tym miejscu puszczają pędy. Ale pojęcia nie mam czy tuje też. No i ci powiem że to by długie lata trwało zanim te gałęzie by się zrównały z wcześniejszymi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@woland666:
Dzięki za komentarz.

Tę gałęzie na dole obciąłem wiele lat temu i potwierdzam, że czasami coś I wyrośnie ze starego pnia, ale jest to niezmiernie rzadko :)

Do tego, nawiązując do tego co napisałeś, te pnie są raczej zacienione przez inne drzewa i mało tam słońca dochodzi.
@Adaslaw: no to byś musiał doświetlić jakaś lampa do hodowli roślin. Coś mi się wydaje że to gra nie warta świeczki bo to zajmie tyle czasu że prędzej ci całe nowe rośliny urosną.
Teoretycznie można też spróbować przeszczepić gałąź, ja tak robiłem ale w domu i z fikusami więc też nie wiem czy z tuja się uda.