Wpis z mikrobloga

Mam pytanie: dlaczego co chwilę na tagu #ukraina przejawiają się wpisy na temat rzezi wołyńskiej, natomiast na tagu #rosja nie ma nic na temat Katynia, operacji polskiej NKWD, zsyłek na Syberię, wojny polsko-bolszewickiej? Nawet jak się wspomina o Lwowie, to w takim kontekście, że możemy pomóc Ukrainie jak nam 'odda' to miasto, ale o tym, że to Rosja zabrała nam zarówno Lwów jak i Grodno, Wilno i wiele innych miast to już się nie mówi?
  • 54
  • Odpowiedz
@gotiman13: jeżeli nie jesteś Rosjaninem z wypranym przez tamtejsze media mózgiem to musisz zainwestować w jakąś podstawową wiedzę, np. historyczną i jakieś tabletki na porost mózgu.
  • Odpowiedz
Rosja nam nic nie zabrała, bo nie było wówczas Rosji. Łatwo utożsamiać ZSRR z Rosją, ale uwierz mi, że nie jest to jednoznaczne i sami Rosjanie mają z tym problem. Putin na pewno.


@gotiman13: Ale bełkot xD
  • Odpowiedz
Łatwo utożsamiać ZSRR z Rosją, ale uwierz mi, że nie jest to jednoznaczne i sami Rosjanie mają z tym problem.


Łatwo utożsamiać PRL z Polską ale nie jest to jednoznaczne i to nie byli tak naprawdę Polacy (σ ͜ʖσ)

  • Odpowiedz
@HerrOdd: To jest standardowa zagrywka faszyzmu kremlowskiego imperializmu. Jak jest jakaś zbrodnia to:
1. Nie było jej!
2. No była, ale to nie oni, a tamci!
3. No my, ale mało!
4. No dużo, ale to nie my, tylko władza!
5. No jesteśmy z nich dumni, ale oni nas
  • Odpowiedz
Mogli tego nie robić

@medevacs: Nie, nie mogli. Prawo międzynarodowe nie przewiduje pt tak zmycia odpowiedzialności za poprzednie rządy przez podpisanie umów na nowo czy jakichkolwiek deklaracji, jakby ktoś znienacka zmienił tożsamość. Dlatego Niemcy odpowiadali na Hitlera, Rosjanie za Stalina, a Polska ponosi odpowiedzialność za komunistyczne władze PRL i ich wszystkie decyzje.
  • Odpowiedz
@memento_mori: bo o Katyniu powszechnie wiadomo, a rzeź wołyńska jest przemilczana, nawet przez polskie władze. Politycy robią "niepodobna o tym wspominać" i stąd frustracja.


@Praemislia:
No tak, o Katyniu wiadomo i sie mowi. Ale juz o np "akcji polskiej" na terenach Bialoruskiej Republiki Zwiazkowej, oraz Ukrainskiej Republiki Zwiazkowej juz sie mowi jakby mniej. Bardzo krwawa akcja NKWD na pare lat przed wybuchem II Wojny Swiatowej, ponad 100 tys
  • Odpowiedz