Wpis z mikrobloga

Mam pytanie: dlaczego co chwilę na tagu #ukraina przejawiają się wpisy na temat rzezi wołyńskiej, natomiast na tagu #rosja nie ma nic na temat Katynia, operacji polskiej NKWD, zsyłek na Syberię, wojny polsko-bolszewickiej? Nawet jak się wspomina o Lwowie, to w takim kontekście, że możemy pomóc Ukrainie jak nam 'odda' to miasto, ale o tym, że to Rosja zabrała nam zarówno Lwów jak i Grodno, Wilno i wiele innych miast to już się nie mówi?
  • 54
  • Odpowiedz
@gotiman13

Napisałem tylko, że Rosja Putinowska chwali ZSRR tylko za te elementy, które były wyraźnie antykomunistyczne.


Czyli krwawe podboje ziem polskich. Zgodnie z wielkoruskim szowinizmem. Super antykomunistyczny element zaslugujacy na jak najwieksze pochwaly.
  • Odpowiedz
nie wiem, jakie ziemie polskie ZSRR podbił


@gotiman13: Kurczę ja też nie wiem, może te zamieszkałe przez Polaków? A nie czekaj, to była akcja wyzwalania Białorusinów, Ukraińców i Litwinów, prawda?
  • Odpowiedz
@gotiman13

Inna sprawa, że nie wiem, jakie ziemie polskie ZSRR podbił.


Lenin przyszedl internacjonalistycznie w 1920 r. Nie pyklo. Stalin wrocil niespelna 20 lat pozniej. I byl to bardzo krwawy podboj ziem rdzennie polskich rowniez. Tobie trzeba takie podstawowe fakty przypominac?
  • Odpowiedz
@Makak87: Lenin chciał utworzenia Polskiej Republiki Rad. No w 45 mordowali głównie bandytów wyklętych, więc spoko.

"Niemcy Twoim zdaniem tez nam nic nigdy nie zabrali?" - ale co mają Niemcy do tego w ogóle?
  • Odpowiedz
@gotiman13

Niemcy Twoim zdaniem tez nam nic nigdy nie zabrali?" - ale co mają Niemcy do tego w ogóle?


Skoro argumentujesz ze Rosjanie nam nigdy nic zlego nie zrobili to rownie dobrze mozna powiedziec ze Niemcy tez nam nic nie zabrali, nikogo nie zabili, ''bratni narod'' rzeklbym.
  • Odpowiedz
@Makak87: "Skoro argumentujesz ze Rosjanie nam nigdy nic zlego nie zrobili to rownie dobrze mozna powiedziec ze Niemcy tez nam nic nie zabrali, nikogo nie zabili, ''bratni narod'' rzeklbym." - ale absurd typie.

Nie napisałem, że Rosjanie NIGDY nic nam nie zabrali.

Napisałem, że ZSRR nie jest tożsame z Rosją, bo była to kompletna inna budowla, inna struktura
  • Odpowiedz
@memento_mori: To było kompletnie inne państwo i nawet nie ten sam kraj, bo każdy z podmiotów miał autonomię. To jak mówić, że Unia Europejska to Niemcy. Są idioci, którzy robią tak dla celów propagandowych, ale rozumiemy wszyscy chyba, że choć Niemcy mają w Unii dominującą rolę, to nie są Unią. W ZSRR nawet jest to widoczne bardziej. Jeżeli spojrzymy na mapę zaopatrzenia, to okaże się, że Rosja była najgorzej zaopatrywana
  • Odpowiedz
Jeżeli spojrzymy na mapę zaopatrzenia, to okaże się, że Rosja była najgorzej zaopatrywana w żywność, a najlepiej republiki ościenne.


Np Ukraincy w latach trzydziestych.

Wpadne rano doczytac i sie posmiac przy kawie.
  • Odpowiedz
choć Niemcy mają w Unii dominującą rolę, to nie są Unią. W ZSRR nawet jest to widoczne bardziej.


@gotiman13: O #!$%@?, więc twierdzisz, że Niemcy mają większą władzę w UE niż Rosja miała w ZSRR xDDD ja #!$%@? dobra koniec dyskusji, dzieki
  • Odpowiedz
@gotiman13

Warszawę pacyfikowali akurat ukraińscy naziści i gwarantuję ci, że nie byli oni Niemcami.


XD
Ja takie zloto przegapilem.
No za taka aktywnosc to juz nie ma opcji towarzyszu. Bedzie premia.
  • Odpowiedz