Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, mam problem z corsą c 1.0 benz.

Kupiłem niedawno za małe pieniądze od znajomego żony (robiła 3k rocznie). Autko mało jeżdżone, trochę białej mazi pod korkiem. Jedyny problem jaki się pojawił to wyraźne, głośne metaliczne odgłosy pod pokrywą zaworów (możliwe że odgłos rozchodzi się po bloku i jest to złudne). Po odpaleniu zimnego auta nic nie słychać, po przejechaniu kilku kilometrów słychać ten stukot jak na filmiku (w kabinie cisza, żadnych drgań). Na postoju stuka najgłośniej, podczas dodawania gazu stukanie przyspiesza proporcjonalnie, natomiast nie jest takie głośne. Pokrywa pod zaworami delikatnie leje. Macie jakieś pomysły gdzie szukać? Olej jest praktycznie od wymiany do wymiany, nie jeździ na sucho.

odgłosy mojej corsy

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 10
  • Odpowiedz
@rigorinio: jak kupiłeś za małą kasę to moim zdaniem nie warto w to inwestować. Jeździć do czasu kiedy się nie skończy oc lub przegląd, albo do czasu kiedy korba nie wyjdzie bokiem.
  • Odpowiedz
Pokrywa pod zaworami delikatnie leje.


@rigorinio: więc wymień uszczelkę pod pokrywą u kogoś kto się zna i sprawdzi przy okazji naciągnięcie łańcucha, wymieni płyn chłodniczy i profilaktycznie pompę wody bo te też lubią się psuć - wirnik luzuje się na wałku albo wałek zaciera się bo oring puszcza płyn do środka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rigorinio: "napisz gościowi że jak na zimnym jest w porządku to napinacz rozrządu pewnie szlag trafił bo mało kto go wymienia razem z łańcuchem"
  • Odpowiedz