Wpis z mikrobloga

Co odróżnia Amantadyne od pozostałych leków antywirusowych zatwierdzonych do użytku; czyli Paxlovid, Molnupiravir i Remdesivir?

Jako jedyna nie posiada ochrony patentowej i może być produkowana przez dowolną fabryke na świecie.

Porównianie cenowe też daje do myślenia:

Amantadyna - 30 tabl. 20 zł
Paxlovid - opakowanie 530 usd
Molnupiravir - cena pojedynczej terapii 700 usd, 2800 zł
Remdesivir - cena pojedynczej terapii (6 fiolek) 10 tys. zł

#zdrowie #koronawirus #covid19 #medycyna #leki #amantadyna #patent #farmacja #oszukujo
  • 15
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

A jak amantadyna ma się do COVID?


Amantadyna właśnie przechodzi badania kliniczne w leczeniu Covid. Czy to nie jest wystarczające wyjaśnienie?

przechodzi te badania wwyniku nacisków politycznych a nie medycznych.


Czyli sugerujesz, że nie ma to związku z jej potencjalną skutecznością na covid? Chciałbym jednak zobaczyć jakieś badania, które to potwierdzają, bo jednak wiele wskazuje na korzyści z jej stosowania w hamowaniu wirusów.

stosują obok Remdesiviru tak jak heparyny.


Tylko,
@Strahl:

Dorzuć deksametazon który też kosztuje 2zł i wstrętne lobby bigpharmy zabroniło go stosować. Oh wait, jednak nie, bo w odróżnieniu od wunderleków jest skuteczny. ;-)


"Niedawno publikowane dane wskazują na skuteczność deksametazonu w leczeniu późnej fazy ciężkiego oraz krytycznie ciężkiego COVID-19, a część prac wskazuje na efektywność remdesiviru w początkowym okresie choroby. Remdesivir jest jednak lekiem bardzo drogim, przez co jego dostępność dla chorych na COVID-19 jest ograniczona. Brak
@jinnoman: matko bosko nie wołaj mnie do swoich wypowiedzi bo mi sie juz nie chce z toba w ogole dyskutowac na jakiekolwiek tematy. W ogóle masz zajebisty bias, w tym wypadku choćby wyszło dziesięc badań, że amantadyna nie działa to i tak będziesz się upierał przy swoim. I to różni człowieka z wykształceniem medycznym od szura który wierzy. ;-)
@Strahl: To nie wygaduj bzdur dzbanie. Poza tym to ty sie pierwszy do mnie odezwałeś. Ja cie tu nie zapraszałem.

Podaj źródła do tych badań, bo tak to sam brzmisz jak uprzedzony szur.

Co to jest "bias"? Nie umiesz po polsku mówić.