Wpis z mikrobloga

@AbaddonLincoln: całkiem łatwo się to robi. A dzięki temu będę miał więcej czasu na rozbudowę funkcjonalności. Planuję dodać możliwość dodawania zdjęć przez użytkowników (tak jak w szlakach), oznaczanie podjazdów jako przejechane i dodawani do listy „do przejechania”.
  • Odpowiedz
@velomapa: Ouuu, czytasz profil podjazdu ze śladu GPX a odbiorniki GPS akurat są słabe w ustalaniu wysokości i wynik pewnie będzie sporo zawyżony ( ͡° ʖ̯ ͡°) Musisz skombinować integrację z Numerycznym Modelem Terenu, tak jak robi to Mapy.cz i Mapa-Turystyczna.pl (choć tu nie jestem pewien bo w sumie oni tylko nawigują po znanych szlakach pieszych i może używają jakiejś swojej małej bazy wysokości).

Może to pomoże:
  • Odpowiedz
@velomapa: nie wiem czy macie takiego ficzera, ale ja bardzo doceniam użyteczne POI na takich mapach lub proponowanych segmentach, szczególnie punkty uzupełniania płynów*, które są na szczycie lub po drodze

  • Odpowiedz
@faxepl: Niestety nie wiem jak pobrać te dane dla całej Polski. Wygląda, że można pobrać tylko pojedynczo dla danego kawałka. Napisałem do nich w tej sprawie ale raczej nie liczę na pomoc :]

Znalazłem dwie bazy z wysokościami, jedna NASA a druga europejska. Wciąż to są dane ze sporym rozrzutem (Geoportal jest mega dokładniejszy). Dlatego na razie w początkowej fazie będę bazował na danych z plików GPX. Ślady można wyznaczać np
  • Odpowiedz
@velomapa: a wiem, wiem, pewnie z pośpiechu skopiowałem nie to co trzeba. Jeszcze widzę, że Garminowy planer trochę tnie, mimo, że aktywność zamieniam na kurs i z tego rzeźbię. Stravovy lepiej się sprawdza, ale waypointy gorzej kroić :D
  • Odpowiedz
@velomapa:

1. POIdełka można wyciągnąć z bazy OpenStreetMap. Serio, ludzie dodają tam mnóstwo przydatnych punktów, nie tylko budynki i drogi. Ja tak sobie ściągnąłem do nawigacji telefonowej GPX-a z punktami z wodą pitną w moim regionie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zrobiłem to dzięki Overpass Turbo czyli fajnemu narzędziu do masowego szukania / pobierania danych z bazy OSM. Tu link do konkretnego zapytania dotyczącego publicznych źródeł wody pitnej:
  • Odpowiedz
@faxepl: O dzięki. Będę się bawił. Ciekawe czy są jakieś limity w tym API. Podjazdy mają po kilkaset punktów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: jest też opcja przesłania wielu punktów. Super.
  • Odpowiedz
@velomapa: to trzymam kciuki.

Możesz też "kompresować" ślady GPX bez tracenia ich zasadniczego kształtu. Robię tak np. dla bardzo dużych GPX-ów by zmniejszyć ich rozmiar ale z zachowaniem głównego przebiegu. Algorytm nazywa się Douglasa-Peuckera i jest zaimplementowany m.in. w GpsPrune (obrazek - czerwone punkty to te zakwalifikowane do usunięcia jako nadmiarowe == nie wpływające zbytnio na kształt śladu).

Inna metoda to po prostu przelecieć GPX punkt po punkcie i wywalać te,
faxepl - @velomapa: to trzymam kciuki.

Możesz też "kompresować" ślady GPX bez trac...

źródło: comment_1645041103DjSnBincXzLGgrX5unJXh4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz