W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, zawołam jutro, miłego popołudnia

slalom mężczyzn
1. Clement Noel – Francja – złoto
2. Johannes Strolz – Austria – srebro
3. Sebastian Foss-Solevaag – Norwegia – brąz

Michał Jasiczek – w trakcie II zjazdu stracił równowagę w połowie stoku i choć dojechał do mety, to wcześniej ominął bramkę i nie został sklasyfikowany, po I zjeździe zajmował 30. miejsce
Paweł Pyjas nie ukończył I zjazdu

Narciarstwo dowolne – slopestyle mężczyzn finały, skoki akrobatyczne mężczyzn finały
slopestyle mężczyzn
1. Alexander Hall – USA – złoto
2. Nicholas Goepper – USA – srebro
3. Jesper Tjader – Szwecja – brąz

skoki akrobatyczne mężczyzn
1. Guangpu Qi – Chiny – złoto
2. Oleksandr Abramenko – Ukraina – srebro - pierwszy medal na tych igrzyskach dla Ukrainy
3. Ilia Burov – Rosja – brąz

Hokej – 1/4 mężczyzn i mecz o brąz kobiet

USA 2 (0) – (1) 2 Słowacja - duży sukces Słowaków, może nie ma na tych igrzyskach zawodników z NHL, ale za pokonanie Amerykanów, nawet po karnych i tak należy się spore uznanie

3. Niemcy – brąz

14. Polska (Monika Hojnisz-Staręga, Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Anna Mąka)

Komentarz: Polki skończyły bieg jako ostatnie, jeżeli sztafeta zostanie zdublowana zostaje zdjęta z trasy… no przynajmniej dobiegły. Monika Hojnisz dobierała naboje 3 razy, Kamila Żuk 4 razy i miała 1 karną rundę, Kinga Zbylut również dobierała 3 razy, Anna Mąka oba strzelania bezbłędnie.

Biegi narciarskie – sprint drużynowy kobiet i mężczyzn, półfinały i finały
sprint drużynowy kobiet
1. Niemcy – złoto
2. Szwecja – srebro
3. Rosja – brąz

9. Polska (Izabela Marcisz i Monika Skinder)

Komentarz: w swoim półfinale Polki zajęły 6. miejsce i awansowały do finału z 10. czasem. W finale pobiegły 16 sekund wolniej, widać że półfinał kosztował je sporo sił.

sprint drużynowy mężczyzn
1. Norwegia – złoto
2. Finlandia – srebro

12. Polska (Kamil Bury, Maciej Staręga)

Komentarz: Polacy zajęli 8. miejsce w swoim półfinale i nie awansowali do finału

Short track – 1500m kobiet kwalifikacje, półfinały, finał B i finał A, sztafeta mężczyzn na 5000m półfinały, finał B i finał A
sztafeta mężczyzn na 5000m
1. Kanada – złoto
2. Korea Południowa – srebro
3. Włochy – brąz

1500m kobiet
1. Minjeong Choi – Korea Południowa – złoto
2. Arianna Fontana – Włochy – srebro
3. Suzanne Schulting – Holandia – brąz

Natalia Maliszewska zajęła 5. miejsce w swoim ćwierćfinale i odpadła z rywalizacji
Kamila Stormowska zajęła 4. miejsce w swoim ćwierćfinale i nie awansowała do półfinału

Kombinacja norweska – IV treningp/

Curling – faza grupowa – 7 meczów kobiet i 3 mężczyzn

Bobsleje – I i II przejazd treningowy czwórek, III i IV przejazd treningowy dwójek kobiet

05:10 – Kanada – USA

Narciarstwo dowolne – halfpipe kobiet i mężczyzn kwalifikacje, cross kobiet kwalifikacje, 1/8, 1/4, 1/2 i finały
08:10 – finały cross kobiet

Kombinacja norweska – seria próbna i konkurs drużynowy
09:00 – konkurs - skoki
12:00 – konkurs - bieg 4x5km

Łyżwiarstwo szybkie – 1000m kobiet (Karolina Bosiek, Andżelika Wójcik)
09:30 – początek

Łyżwiarstwo figurowe – solistki i program dowolny (Ekaterina Kurakova)
11:00 – początek

Curling – po 4 mecze w fazie grupowej kobiet i mężczyzn, a także dwa półfinały mężczyzn
13:05 - oba półfinały mężczyzn

Bobsleje – III i IV trening czwórek mężczyzn, a także V i VI trening dwójek kobiet

Starty Polaków chronologicznie (17.02.2022):

09:30 – Karolina Bosiek, Andżelika Wójcik - Łyżwiarstwo szybkie – 1000m kobiet

11:00 – Ekaterina Kurakova - Łyżwiarstwo figurowe – solistki i program dowolny

Na zdjęciu radość słowackich hokeistów
Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22