Wpis z mikrobloga

Jakie są zazwyczaj warunki narciarskie w połowie marca w Szczyrku?

Tak mi wypadło, że mogę wyjechać w góry dopiero 12 marca. Czy to ma sens? Widziałem jeden czy wpisy w necie to niby da się jeździć, bo potrzymują śnieg na stokach armatkami.

#narty #szczyrk
  • 20
@cwlmod: Szczyrk ma ten problem że jest nisko położony i szybko zaczyna płynąć. obserwuj od początku marca prognozy - jeśli będą zapowiadać deszcze, to nie warto jechać, bo polityka ośrodka jest taka że utrzymują ze 3-4 kluczowe trasy a na resztę wykładają lachę i zamykają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cwlmod: ja polecam okolice bukowiny. Snieg to stokach będzie na pewno. Warunki to już zależnie od temp, jak przymrozi to będzie super, jak nie to miękko ale jeździć się bedzie dało.
@cwlmod: Jadę 26.02 - 01.03 do Szczyrku, więc mogę dać Ci znać jak z warunkami. Po kamerkach widać, że dużo śniegu spłynęło. W tamtym roku byłem w tym samym terminie i szału nie było, ale bez problemu dało się pojeździć. Przypomnij się, bo mam dobrą, ale krótką pamięć.
@Mufann: Warunki na górze są super. Glownie jeżdżę na Skrzyczne i tam jedyne co to nie można zjechać na dół. Trzeba na 100m zdjąć narty. Ludzi już nie dużo. Pakujcie się w auta i jazda ;)
@Mufann: Do Józka można zjechać, a dalej jest teoretycznie zamknięta, ale da się zjechać jeszcze kawałek dalej. 100-200m od hotelu trzeba przejsc. Orczyk od Józka zwykle zamknięty. Na druga stronę dopiero jadę.
@jorzin: ok, dzięki za info, jadę tak czy siak w środę i chcę wiedzieć czego się spodziewać :) jakby Ci się chciało możesz zrobić mini podsumowanie, będę wdzięczny :P
@cwlmod: No była bajka, a teraz podobno jeszcze trochę śniegu spadło. Znajomy wczoraj wrócił ze Szczyrku i potwierdził warunki. Wsiadaj w auto i jazda! Jak chcesz jakieś konkrety to pytaj.