Wpis z mikrobloga

Dynamiczny rozwój Łodzi (ze szczególnym uzwględnieniem drobnego handlu i estetyki miasta za prezydentury pani Hani na dwóch obrazkach
2017 vs 2022 Wojska Polskiego/Franciszkańska, przystanek tramwajowy w kierunku miasta
wzięte z profilu Łukasz z Bałut - słynnego łódzkiego alternatywnego barda, dokumentalisty Bałut i, o czym wie niewielu, sędziego bokserskiego

#lodz
źródło: comment_1644993533qXJ7ElWCZDhie0m31a6QAw.jpg
  • 79
@loczyn: No nie wiem czy Zdanowska miała taki wpływ na PKP aż by decydować o układzie pomieszczeń na dworcu.

No zbiorkom jest tragiczny, zwłaszcza jak się na co dzień korzysta z warszawskiego a potem przyjeźdza na weekend do Łodzi i to jest mój największy zarzut. I też mnie dziwi, że to Łódź zaczynała jako pierwsza w Polsce woonerfy itp. a teraz tego już tak nie widać i Rafał.T jest znacznie odważniejszy
@loczyn zobacz jeszcze co napisałeś w pierwszym poście i czy poza narzekaniem na korki i bólem dupy że jesteś nieudacznikiem.ktory nie może sobie pożądanej roboty znaleźć było coś o zarządzaniu miasta. Idź leki weź ziomuś
Ale to chyba ona i jej przydupasy w radzie stwierdziły, żeby pomniejszyć lokale i nie dać zaplecza sanitarnego żeby nie robić drugiej galerii? Wynik - dwa kioski i zero ludzi.


@loczyn: a po co tam kolejna galerai? zeby mialo co upadac? 5/10min dalej jest juz jedna (a nawet 2)
a po co tam kolejna galerai? zeby mialo co upadac? 5/10min dalej jest juz jedna (a nawet 2)


@srgs: No lepiej żeby nie powstało xD
Nawet głupiej kawiarni nie można tam zrobić, bo sanepid nie pozwoli (i nawet nie ma jak metrażowo).
Za to są automaty z wodnistą lurą i brak stolików.

Tragiczny dworzec, piękny pomnik Polnische Wirtschaft
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@phsbdg On tu porównuje zdjęcie ze środka wiosny z piękną pogodą do ujęcia świeżo rozpoczętego generalnego remontu ulicy? xD


Widzimy rozebraną kamienice, która stała pusta myślę że już w tym 2017. Czas akcji: szare gówniane polskie przedwiośnie. A remont Wojska Polskiego to już z 10 lat temu powinien był się odbyć.

@ArturVonFornal: generalny remont według zdanowskiej to rozkopanie ulicy i przez miesiące NIC się nie dzieje xDDD
- Remonty to chyba dobrze, że są? Ale drogi są tragiczne to jest fakt, to jest ogromny minus


@czlapka: dobrze że są, problemem jest ich tempo. Wiadomo takich wiaduktów na Rydza się nie zrobi w tydzień, no ale często tamtędy jeżdżę i widziałem intensywność tych prac. Ich jakość to też inna sprawa (autobusy z problematycznym skrętem w prawo z południa na zachód, chociażby po remoncie skrzyżowania Marszałków przy wjeździe z północy
Takiego prezydenta życze każdemu miastu. Z racji tego, że Łódź nie ucierpiałą podczas wojny to mamy do dnia dzisiejszego to co mamy. Zapuszczone do granic możliwości. Tu musi być kilka kadencji z takim nastawieniem jak Pani Zdanowska zeby uzbezpieczyciel Bałut nie musiał wyceniac strat na 23,43 zł.
@phsbdg w zeszłe lato wyglądało tak samo ładnie jak ma pierwszym obrazku więc z tym wjazdem na Zdanowska to średnio trafiłeś

czytam teraz komentarze i się bronisz, że to nie ty zrobiłeś fikola, a fotograf - fotograf nic nie wspomniał o zdanowskiej a ciebie widać dupa piecze i własnego zdania nawet nie masz tylko podążasz jak owca za gadaniem innych takich jak ty.
Ten post fotografa naprawdę nie był nacechowany (specjalnie sprawdziłam)
@boctok: Trwa właśnie trzecia kadencja rezultaty fajnie widać na liczbie ludności

Kropiwnicki spadek liczby ludności miasta 43 tys w 8 lat 5300 rocznie
Zdanowska 63 w 12 5250 rocznie
no wyraźna poprawa w porówaniu z Kropiwnickim

@bohomazy: Prawda - nie wspomniał. Jego fb jest od kilku lat smutna kroniką agonii Bałut. Jest oczywiście pytanie kto jest za to odpowiedzialny. kto decyduje o kolejności remontów miejskich, remontach komunalnych kamienic, wysokości podatków
Kropiewnicki w latach 2002–2010 prezydent Łodzi, 2007r grudzien otwarcie granic porozumienie Shengen.

To co ma tu Zdanowska do tematu ?


@boctok: pokaż mi drugie polskie miasto w którym to tąpneło na taką skalę
@phsbdg: bez przesady, nie mowimy tu ooo upadł zakład wyjzdzamy do RFN. To pokłosie upadku kiedy popadaly firmy a nie bylo gdzie mlodych zatrudnic, nikt nie inwestował w miasto, nie przyciągał firm stad masz odplyw.