Wpis z mikrobloga

Ok, zrobiłem to. Zajęło mi to trochę i była to żmudna robota, więc jeśli znajdziecie błąd, to proszę o informację. Łatwo o pomyłkę.

Otóż przedstawiam wyniki sprzedaży, poziom aktywów i zyski, a raczej straty spółek z portfela Assay ASI za rok 2020r.

Słowo komentarza:
1. Tylko mniej więcej 1/3 spółek w ogóle zaraportowała wyniki. To chyba jest obowiązek, więc wygląda na kolejny wałek. Muszę przeanalizować jaka jest sankcja za brak raportu. A może ktoś wie?

2. Z tych, co zaraportowało, tylko jedna ma zysk, a reszta stratę.

3. Kwestia spółek z kręgu "Świat Oka" vel. "AW Capital" zasługuje na odrębny wpis, bo tam struktura jest zagmatwana. Możliwe, że to jedna z niewielu "zdrowych" spółek z portfela, bo pojawia się w niej prawdopodobnie ojciec z jednego z golden boy'ów. Poza tym spólka prowadzi jakiś normalny biznes, ale zupełnie nieskalowalny na miarę, jaka powinna być w start up'ie. Ale uprościli sprawę, bo i tak nie ma raportów.

4. Wisienka na torcie: Booking Pet
Na stronie Assaya jest owy start up:
https://assay.pl/inwestycje/#company-bookingpet-2
Więc zapraszam do sklepu Play i niech ktoś spróbuje ściągnąć tę aplikację. Nie jestem w stanie znaleźć ich KRSu. Nie ma nic. Ściema całkowita, a oni się tych chwalą na stronie.

5. I ten zestaw spółeczek (niektóre bez przychodów), a właściwie udziałów w nim, bo Assay posiada tylko częściowe pakiety, był w 2019 roku podobno wart 38 mln zł:
https://www.money.pl/gielda/assay-chce-pozyskac-40-startupow-do-swojego-portfela-aktual-6458023056025217a.html
więc teraz na pewno dużo więcej.

#assay
#finanse
#gielda
#inwestycje

virgola - Ok, zrobiłem to. Zajęło mi to trochę i była to żmudna robota, więc jeśli zn...

źródło: comment_1644948059VQp7aimilyd9hoNBV58ico.jpg

Pobierz
  • 13
@Filipterka25: > no właśnie mi tego bookingpeta nie znajduje w sklepie play. Google też nie słyszał, a nie byli łaskawi wrzucić nazwy szacownej firmy produkującej ten cud techniki.

Hm.


Czy Ty chcesz powiedzieć, że Assay Management, który zarządza Assay ASI i jest wpisany na listę zarządzających ASI prowadzoną przez KNF informuje na stronie, że posiada pakiet akcji w jakiejś nieidentyfikowalnej firmie (brak strony, brak KRS, adresu), która podobno stworzyła aplikację dla
Czy Ty chcesz powiedzieć, że Assay Management, który zarządza Assay ASI i jest wpisany na listę zarządzających ASI prowadzoną przez KNF informuje na stronie, że posiada pakiet akcji w jakiejś nieidentyfikowalnej firmie (brak strony, brak KRS, adresu), która podobno stworzyła aplikację dla zwierzątek Booking Pet, ale której nie da się nigdzie pobrać i w ten sposób może wprowadzać w błąd inwestorów i osoby fizyczne chcące powierzyć im swoje pieniądze na weksel inwestycyjny,
@virgola: cześć sciagnalem i przeanalizowałem Matchup aplikacje do przymiarek. Android developer tutaj ponad 10 lat doświadczenia w robieniu aplikacji mobilnych. Aplikacja Matchup wygląda słabo, logowanie zrobione jakby z tutoriala od google, potem naciśniecie jakiegokolwiek menu powoduje crash apki ( android 12). Rozmiar aplikacji 72mb - bardzo dużo jak na coś co się #!$%@? co chwila. Ilość instalacji tylko ponad 100+. Aplikacja napisana w Xamarin. Aplikacje napisał student pewnie kiedyś jeszcze zdobędzie