Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Jedyna szansa na odkupienie Ataku Tytanów jako serii to oryginalne zakończenie w anime. Nie widzę dla tej marki innej opcji, inaczej skończy się to jak Gra o Tron s8. Zupełna śmierć franczyzy, brak zainteresowania, zero sensu w rewatchowaniu. Ktoś tam powie, że mu się to podobało ale nie zmieni to ogólnej tendencji, że hype umrze i fani porzucą tłumnie tę markę. No bo po co ponownie to oglądać i na nowo się tym jarać skoro postacie tylko udają swój charakter i motywy żeby wyglądać "cool", większość kultowych scen można wyrzucić do kosza, bo nie mają żadnego związku z historią i po prostu mają wyglądać "cool", nie ma w tej opowieści niczego głębszego i bardziej przemyślanego, fabuła nie ma sensu i jest pełna dziur itp. itd.

Isayama na tę chwilę jest zupełnie skompresowanym autorem, któremu żaden szacunek się nie należy. Jeśli wierzyć jego najnowszym wywiadom to praktycznie wszystko co dobre w AoT było wynikiem nieumyślnego przypadku, bo oryginalnie według autora historia miała być gówniana ale nie potrafił przekazać tego co miał na myśli. Żeby to wszystko odkręcić wystarczyło żeby po prostu zerżnął 1:1 teorię Akatsuki no Requeim na bazie video do tej piosenki. Nie byłoby żadnego zaskoczenia i wszystko byłoby przewidywalne ale też wszystko spinałoby się w całość i miało sens. Niestety wolał zrobić niespodziewane gówno niczym twórcy Gry o Tron.

Czy jest szansa na to, że anime wszystko odkręci? Według tych wszystkich teorii spiskowych szansa jest, nie byłoby zaskoczenia gdyby powstało zupełnie nowe zakończenie. Choć to jest ogromne copium i lepiej nie robić sobie z góry nadziei, bo możemy się wszyscy rozczarować. Myślę jednak, że to jedyna opcja żeby wyszli na tym z profitem w kontekście długoterminowym. Niestety branża anime jest też pozbawiona jajec i skostniała, więc trzeba mieć to na uwadze.

Czy Isayama jest takim geniuszem, że z góry zaplanował dosłownie wszystko, łącznie z celowym fatalnym zakończeniem mangi, tymi wszystkimi wskazówkami w openingach i endingach, tymi różnicami między anime i mangą, i wreszcie z ostatecznym zakończeniem w anime? To jest już sroga teoria spiskowa. Chciałbym żeby to była prawda ale jest na to chyba mniej niż 1% szans. Z resztą z wywiadów z Isayamą wynika, że raczej jego inteligencja jest trochę przeceniana. Powiedziałbym raczej, że on podrzucił kilka wskazówek, a oryginalne zakończenie stworzyli twórcy anime, mając na uwadze teorie fanów.

#attackontitan #snk #shingekinokyojin #animedyskusja #manga #anime
  • 19
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@kinasato: Spoko loko, ja jestem na świeżo po przeczytaniu mangi, bo nie miałem już zdrowia czekać na zakończenie anime. Piszę o swoich przemyśleniach po tym jak skończyłem czytać i zapoznałem się z paroma opiniami na ten temat. Równie dobrze można napisać, że nie ma sensu dyskutować o żadnym hobby. Tutaj przecież nie ma jakiejś wojny, zwykłe teorie i dyskusje o chińskiej bajce.
Nie byłoby żadnego zaskoczenia i wszystko byłoby przewidywalne


@Trybun_Plebejski: W ogóle ciekawi mnie jak to jest oceniane, że coś jest przewidywalne albo nie xD Anr jest ogólnie odwróceniem schematu tych wszystkich popularnych rzeczy. Raczej to byłoby nieprzewidywalne zakończenie.
Czy jest szansa na to, że anime wszystko odkręci? Według tych wszystkich teorii spiskowych szansa jest, nie byłoby zaskoczenia gdyby powstało zupełnie nowe zakończenie. Choć to jest ogromne copium i lepiej nie robić sobie z góry nadziei, bo możemy się wszyscy rozczarować. Myślę jednak, że to jedyna opcja żeby wyszli na tym z profitem w kontekście długoterminowym. Niestety branża anime jest też pozbawiona jajec i skostniała, więc trzeba mieć to na uwadze.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@GeneralX:

Nie byłoby żadnego zaskoczenia i wszystko byłoby przewidywalne


No pewnie dla ludzi śledzących mocno wszystko wokół SnK i czytających przemyślenia fanów to AnR byłoby przewidywalnym ale też zadowalającym zakończeniem. Z resztą Eren idący w 100% to byłoby najbardziej logiczne rozwiązanie w tej sytuacji.

Z resztą masz nawet bait pod sequel o ile ogarnąłeś dodatkowe strony.


No te dodatkowe strony to równie dobrze może być bait pod alternatywne zakończenie, bo zakończenie
@Trybun_Plebejski:

teorię Akatsuki no Requeim na bazie video do tej piosenki

No tak, teoria na podstawie teledysku do piosenki + dokładanie losowych paneli, była świetnym przewidzeniem zakończenia. Jak przeczytałem ją jak wyszła to nawet mi się podobała, ale pod koniec mangi była już idiotyczna.
Teledysk do piosenki, serio?

Z resztą Eren idący w 100% to byłoby najbardziej logiczne rozwiązanie w tej sytuacji.

Prawdziwi ludzie nie postępują zawsze w sposób logiczny. Dobre
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tysiak1000:

Animacja do teledysku Linked Horizon nie była przypadkowa, tworzyła spójną całość, która w pewnej części się sprawdziła w mandze. Każdy kto brał udział w powstawaniu tej animacji musiał wiedzieć, że wyjdzie z tego taka fanowska teoria. Niewykluczone, że Linked Horizon dostawało wskazówki od samego Isayamy.

A zakończenie wywołuje takie dyskusje, że cała fabuła mangi to bullshit, postacie i ich motywacje to bullshit i nie są wcale realistyczne, po prostu zmyślone