Wpis z mikrobloga

Współczuje znajomym mającym dzieci. Z tego co widzę i słyszę ich dzieci ciagle są chore, musza chodzić na l4 na dziecko albo jak kto może to na pracę zdalną, która przy chorym dziecku nie jest niczym przyjemnym. Przed praca zaprowadzanie dziecka (o ile jest zdrowe) do żłoba/ przedszkola a później po pracy jeżdżenie po lekarzach… na dodatek kumpela pracująca w żłobku opowiada, ze właśnie panuje u nich wszawica. Im jestem starsza, tym bardziej nie potrafię dostrzec plusów w posiadaniu siedzi. Tym bardziej jako kobieta, która w razie ciąży jest skazana na wypadnięcie z rynku pracy na około dwa lata, do tego ciąża która może nieść szereg komplikacji i problemów zdrowotnych. Mimo to, ze mam wspaniałego partnera, który jest dla mnie wsparciem w każdym aspekcie życia (i wiem, ze jakbyśmy mieli dziecko było by tak samo) to nie oddałabym za nic tego świetego spokoju za nic. Te leniwe weekendy, chill i gotowanie po pracy czy imprezki od czasu do czasu. Im jestem starsza tym bardziej się w tym upewniam. #childfree #przemyslenia #przemysleniazdupy #gownowpis #dzieci #rodzicielstwo
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Współczuje znajomym mającym dzieci.


@Zabojcza_Rozowa: Dlaczego? Mamy XXI wiek, każdy powinien mieć świadomość jak wygląda posiadanie dzieci i skoro się na to zdecydowali, to wiedzieli w co się pakują. Chcącemu nie dzieje się krzywda i inne takie.
  • Odpowiedz
@enslavedeagle: Zgadzam się z tym, dlatego sama się nie decyduje na ten krok ;) chociaż to co piszesz jest bardzo entuzjastyczną wersja- wiemy dobrze, ze nie do końca tak jest i ludzie płodzą się bezmyślnie. Na szczęście nie mam w swoim kręgu takich znajomych ale znam z widzenia takie rodziny, jak chyba każdy.
  • Odpowiedz
@Zabojcza_Rozowa: Ze zdrowymi dziećmi wcale lepiej nie jest xD Przed pracą wożenie do żłobka/przedszkola/szkoły, po pracy odbieranie ich, zajmowanie się nimi/odrabianie lekcji. Posiadanie dzieci to zabawa dla osób które są bardzo bogate albo w ogóle nie potrzebują wolnego czasu po pracy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Zabojcza_Rozowa: każdy ma prawo do swojego zdania i dobrze, że każdy może żyć tak by być szczęśliwym - nie bardzo widzę sensu krytykować kogoś przez jego poglądy ʕʔ

@enslavedeagle: ale takie coś może napisać tylko ktoś kto z dzieciakami do czynienia nie miał nic bo cała reszta wie, że jeden bombelek od drugiego różni się o okrągłe 360 stopni i to jest loteria -
  • Odpowiedz
Posiadanie dzieci to zabawa dla osób które są bardzo bogate


@Zgrywajac_twardziela: Niee, jak masz kasę to jest milion ciekawszych sposobów na jej wydawanie niż gówniaki. Zresztą widzę po swoim otoczeniu, dosłownie każda para, która do czegoś doszła nadal w wieku ~30 lat nie ma dzieci, za to mają znajomi na zasiłkach i w gównorobotach.
  • Odpowiedz
@Zabojcza_Rozowa: krytykujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) wymieniasz same negatywne aspekty, deprecjonujesz rodziców, stawiasz ich w roli ofiar jakiejś sytuacji, której nie potrafisz zrozumieć, a wręcz prezentujesz postawę pasywno-agresywną mówiąc o "współczuciu"

ale pewnie o tym wiesz - no bardzo dobry wpis na wykop.pl w każdym razie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Czy ja wiem wymieniane negatywów to krytyka... Krytykuje sytuacje bardziej niż samych rodziców. A na ich temat nic złego nie mogę powiedzieć, bo dają radę i są fajnymi rodzicami. Współczucie jest postawa pasywno agresywna? :O
  • Odpowiedz
@pianinka:

Niee, jak masz kasę to jest milion ciekawszych sposobów na jej wydawanie niż gówniaki. Zresztą widzę po swoim otoczeniu, dosłownie każda para, która do czegoś doszła nadal w wieku ~30 lat nie ma dzieci, za to mają znajomi na zasiłkach i w gównorobotach.

Nie przeczę, chciałem tylko zauważyć, że zachowanie komfortu psychicznego i odpowiedniego balansu praca-odpoczynek przy dzieciach jest możliwe tylko dla osób bardzo bogatych(opiekunka), albo takich którzy nie
  • Odpowiedz