Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#elektryka
Jprdl. Z tyłu można się dopatrzeć szarego przewodu od drugiej fazy ale nikt nie wpadł na to żeby go użyć i tak sobie po prostu jest. Liczę i ciągle mi wychodzi więcej niebieskich niż brązowych. A w szynie po prawej jest wpięty jedn brązowy (chyba). No ale działa. A w kuchni jest indukcja :-)
pigoku - #elektryka 
Jprdl. Z tyłu można się dopatrzeć szarego przewodu od drugiej fa...

źródło: comment_1644868787m4tlC8KUWBNQSuZQxXEGMZ.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AbsurdwOparach: trudno powiedzieć, ja tam byłem tylko na chwilę zrobić swoje i jakby kto pytał to już nie pamiętam w zasadzie gdzie to było i co tam robiłem.
  • Odpowiedz
@pigoku: niebieskich masz wiecej bo masz dublowane zasilanie szyny z rcd i odejscie na druga szyne mi wychodzi tu akurat 12-2-1=9 a 10 brazowych xD ten co mowisz ze brazowy to chyba szary xD o------e tak czy siak paskudnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voyo: tak, ten b10 chyba był od oświetlenia. Czemu? Może wybijało? ;-)
Ale takich kwiatków jest tutaj trochę, zabawa w stylu znajdź 10 niespodzianek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voyo: ja nie jestem jakimś elektrodowym ortodoksem, duża część oświetlenia ma teraz i tak dwa przewody wystające z plastykowej oprawy a przewody nie są dostępne bez rozbierania instalacji więc RCD ma tam niewiele do roboty. Z drugiej strony po co wydzielać ten obwód? Tutaj natomiast trudno powiedzieć co kierowało autorem rozwiązania bo całość jest niezła.
  • Odpowiedz
duża część oświetlenia ma teraz i tak dwa przewody wystające z plastykowej oprawy a przewody nie są dostępne bez rozbierania instalacji więc RCD ma tam niewiele do roboty.


@pigoku: A reszta ma metalową obudowę i zacisk PE. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@soadfan No można by, przy jednofazowej to jeszcze c--j bo sobie weźmiesz k---a zabek wyjebiesz. Ale przy 3-fazowej to już się robi p---a, wyjebiesz jeden zabek to już masz fazy nie po kolei, można ewentualnie szukać rcd z n na skraju lewej strony aparatury ale mało kto produkuje. Ogółem chujnia
  • Odpowiedz