Wpis z mikrobloga

@pigoku: niebieskich masz wiecej bo masz dublowane zasilanie szyny z rcd i odejscie na druga szyne mi wychodzi tu akurat 12-2-1=9 a 10 brazowych xD ten co mowisz ze brazowy to chyba szary xD #!$%@? tak czy siak paskudnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voyo: tak, ten b10 chyba był od oświetlenia. Czemu? Może wybijało? ;-)
Ale takich kwiatków jest tutaj trochę, zabawa w stylu znajdź 10 niespodzianek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voyo: ja nie jestem jakimś elektrodowym ortodoksem, duża część oświetlenia ma teraz i tak dwa przewody wystające z plastykowej oprawy a przewody nie są dostępne bez rozbierania instalacji więc RCD ma tam niewiele do roboty. Z drugiej strony po co wydzielać ten obwód? Tutaj natomiast trudno powiedzieć co kierowało autorem rozwiązania bo całość jest niezła.
duża część oświetlenia ma teraz i tak dwa przewody wystające z plastykowej oprawy a przewody nie są dostępne bez rozbierania instalacji więc RCD ma tam niewiele do roboty.


@pigoku: A reszta ma metalową obudowę i zacisk PE. ¯\_(ツ)_/¯
@soadfan No można by, przy jednofazowej to jeszcze #!$%@? bo sobie weźmiesz #!$%@? zabek #!$%@?. Ale przy 3-fazowej to już się robi #!$%@?, #!$%@? jeden zabek to już masz fazy nie po kolei, można ewentualnie szukać rcd z n na skraju lewej strony aparatury ale mało kto produkuje. Ogółem #!$%@?