Wpis z mikrobloga

Ehh miałam taki plan, żeby pojechać sobie do Francji w przyszłym tygodniu. Pociągiem!
strasznie się tym pomysłem podekscytowałam.
Ale powiem wam, że jak tak podliczyłam to przejazd pociągiem z Londynu do Paryża wyniesie nas 488 funtów w obie strony a samolotem tylko 200

I jak tu żyć ekologicznie?
Powiedzcie mi gdzie jest Greta?
Dlaczego Unia Europejska nie reaguje?

Bardzo chciałam się przejechać tym pociągiem bo w ogóle to lubię pociągi ale chyba jednak cebula we mnie wygra i wybiorę co tansze
  • 23
@Paula_pi też strasznie lubię jeździć pociągiem i też bym wolał żeby pociąg był tańszy od samolotu i też bym se do Francji pojechał no ale ja to tylko p0lack pospolity
@Paula_pi: jedziesz stopem do dover, tam jedizesz pociagiem tunelem i na wyjsciu już bezposrednio do paryza zlpiesz. Wszytko za darmo, bo w busie/tirze moga byc dwie osoby
@Luck_89: Wbrew pozorom to byłoby dość logiczne w ramach UE
@Paula_pi: To wynika z pewnego nieporozumienia. Tobie się tylko wydaje, że te loty są tańsze - nie są. Tylko nie płacisz za nie w gotówce. Loty są subsydiowane w pewnym sensie przez każdego z nas. Po prostu podejmujesz decyzję zapłacić za ten lot swoją sytuacją wynikającą ze zmian klimatycznych za jakiś czas, jak również wszelkimi innymi negatywnymi skutkami takiego transportu,