Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema, chciałbym kupić kilka planszowek i gier karcianych. Z tego typu grami nie miałem żadnego doświadczenia, próbowałem samemu czegoś poszukać ale jest tego zbyt dużo. Jakie są najlepsze (must have) planszowki oraz gry karciane dla minimum 2 osób?
#grybezpradu
  • 15
@Wygryw_z_wyboru:
Od siebie mogę polecić:
1. Wirus + Wirus 2 (szybka gierka dla 2 osób - szybkie partie)
2. Spór o bór (bardzo przyjemna gierka ale dłuższa sesja (ok 10-15 min.)
3. Terrors of London - podstawka mega, potencjał na wiele rozgrywek. Partie mogą trwać całkiem sporo (bo nawet i 1h).
4. Morze Chmur - spoczko gierka, w której masz sobie karty piratów i ogólnie jedziesz po małej planszy. Głównie karciana
@Wygryw_z_wyboru:
Co człowiek to polecenie.
Na przykład to co poleca @lilitch123: to totale gówno.
Ja polecam wejść na bgg (coś jak filmweb dla filmów, tu masz wszystkie planszówki), i wybrać interesującą cię kategorię:
https://boardgamegeek.com/boardgamecategory/1030/party-game/linkeditems/boardgamecategory?pageid=1&sort=rank
w "party games" wygrywają tajniacy (grałem w różnych grupach znajomych i zawsze działało), jenga czy "jungle speed". I to są "must have".
@Wygryw_z_wyboru: moim zdaniem najlepiej zacząć przygodę z tym hobby w ten sposób:
1. Wpisujesz w Google frazę w stylu "planszówki dla początkujących".
2. Spośród wyników szukasz odnośników do blogów planszówkowych - to dość istotne. Nie interesują Cię fora albo grupy na Facebooku, bo ich użytkownicy będą głównie polecać coś, co sami posiadają (a co niekoniecznie jest dobre dla początkujących, ale po prostu dobre). Nie chcesz też trafić na artykuł napisany przez
@Wygryw_z_wyboru must have dla 2 osób to star wars rebelia, ale że nie miałeś wcześniej styczności z planszowkami może spowodować, że się nie spodoba. Standardowo to, co sprawdza się zawsze, bo dla nowego gracza to właśnie coś co chciałby przeżyć. Czyli epicką przygodę podróży po lochach w poszukiwaniu skarbów z nutką wyścigu, którą serwuje brzdęk lub brzdęk w kosmosie dla fanów sci-fi. Zasady to chwila, działa tak samo dobrze na każdą liczbę
@Jednobrewy a czemu uważasz że np. Taka karcianka Terrors Of London to fiat 126p? Coś jest nie tak z tą grą? Opinie bardzo dobre, gracze chwalą za całkiem niezły deck builder. Nie rozumiem trochę krytyki bo nie usłyszałem argumentow czemu to gówno oprócz opinii wykopka, która dla mnie nie jest rzetelna.
@lizakoo nie, po prostu pytam. To czemu taki spór o bór jest zły? Albo wirus? Toż to wszystko zależy od kwestii tego na co się ma ochotę. Jak chce dłużej pograć to spór albo terrors. Jak szybkie Partie to wirus idealny. Nie rozumiem waszych argumentów (a raczej ich całkowitego braku xD).
@lilitch123 podajesz karcianki, które nudzą się w sumie po jednym popołudniu i nie dawają ci więcej emocji od gry w remika. Schotten totten to gra o zbieraniu figur lub kolorów aby najlepiej punktować. Wirus to zbieranie kart żeby mieć na koniec rundy 4 karty serduszka o różnym kolorze. Na siłę możnaby te gry uruchomić posiadając zwykłą talie 52 kart.

Te gry nie są złe, te gry są słabe i bez polotu.
Takie,
@lilitch123: Odnosząc się do twojej listy, bo użyłeś chyba najlepszego tytułu z listy:
1. Wirus - słaba karcianka jakich wiele
2. Spór o bór - odświeżony średniak
3. Terrors of London - najlepsze z tych 5, ale dalej średniak
4. Morze Chmur - słąbo
5. Monopol - uznam, że tego nie widziałem
Czyli mamy 2 średnie, 2 słabe i nr 5 z zasłoną milczenia na sobie, gdzie pytanie było o "must