Wpis z mikrobloga

NIE PUBLIKUJ. Niektóre wykopki na ten apel skasztaniły się tak bardzo, że założyły tag #niepublikuj i robią sobie heheszki. Tymczasem tak na ten temat pisze Jarosław Wolski, dziennikarz Nowej Techniki Wojskowej i analityk. Jakoś bardziej ufam człowiekowi, który militariami zajmuje się na co dzień, niż wykopkom od "hehe, Rosja i tak wszystko widzi, więc dajmy im jeszcze fotki na tacy".

Dawałem już przykład, jak z pomocą wrzucania zdjęć i filmów z obozu terrorystów można sprowadzić na siebie rosyjski nalot, gdy miejsce zidentyfikują anony z 4chana. https://i.imgur.com/nvhDQ9M.jpeg

Inny przykład białego wywiadu to dochodzenie w sprawie trasy wyrzutni Buk, które zestrzeliły holenderski samolot nad Donbasem. Z pomocą samych tylko materiałów z Internetu udało się ustalić, że wyrzutnie przyjechały z Rosji, gdzie oraz kiedy to zrobiły. Można było też w ten sposób obalić kłamstwa rosyjskie na ten temat. Tutaj link z materiałami obrazującymi jak takie wyszukiwanie informacji i układanie puzzli wygląda. https://www.bellingcat.com/app/uploads/2016/07/mh17-two-years-later.pdf

"Ale media wrzucają info o przerzutach do Polski, jak oni śmią sprowadzać niebezpieczeństwo, hehe"
Media wrzucają to co pozwoli im się wiedzieć i rozpowszechniać dalej.
Pozwólmy czynnikom oficjalnym z Polski i NATO decydować co przekazać mediom do publikowania. Nie jest to rola Wykopka z kamerką w telefonie.
Wprawdzie wojna na bezpośrednio nie dotyczy, ale Rosjanie i tak chcą wiedzieć na nasz temat, co gdzie, kiedy i ile. Im więcej pracy będą musieli w to włożyć, tym lepiej. Nie dawajmy im tego na tacy. Po upadku Ukrainy my jesteśmy następni w kolejce, ćwiczmy dyscyplinę.

Nie wiem co jest w takim apelu jest śmiesznego. Dla mnie osoby, które robią sobie z tego jaja dzielą się na trzy grupy. Są to albo edgy śmieszki, które koniecznie muszą robić innym na złość, albo ignoranci, którzy przeceniają rosyjskie możliwości pozyskiwania informacji z innych źródeł i lekceważą istotność takich materiałów, albo niestety ludzie ze złą wolą, które chcą ośmieszyć takie inicjatywy, bo interesują ich informacje, które można z białego wywiadu uzyskać i chcą by takich materiałów pojawiało się w internecie jak najwięcej.

#ukraina #bialorus #rosja #polska #wojna #wojsko #niepublikuj
wilku88 - NIE PUBLIKUJ. Niektóre wykopki na ten apel skasztaniły się tak bardzo, że z...

źródło: comment_1644777833TEfK5czdYyjvt0fnsPFrGO.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
Myśle ze dzięki służbie w WP od nastu lat mam trochę większe pojęcie niż Ty


@muak47: W wojsku zawsze jest kupa trepów, którzy są przygotowani do wojny, ale takiej która już się odbyła i takiej nie będzie. Skąd mam wiedzieć, że się do nich nie zaliczasz skoro lekceważysz współczesne metody pozyskiwania informacji?
  • Odpowiedz
@muak47: a może jednak warto, żeby nie pisał publicznie głupot?
W Osowcu kilka lat temu nie byli szczęśliwi, gdy chciałem zrobić zdjęcie przy bramie do twierdzy.
  • Odpowiedz
@wilku88: Nie wiem jak w osowcu, ale ogólnie masz prawo robić sobie zdjęcia wszędzie. Na terenie danej JW są obiekty wyłączone z możliwości robienia zdjęć a resztę robisz do woli, u mnie możesz sobie pstrykać zdjęcia bramy do woli. Najwyżej SKW może się zainteresować i tyle z tego. Myśle ze o naszych ruchac ruscy wiedza już zanim coś wyjedzie z JW dlatego nie ma co się spinać i naganiać niepotrzebnej
  • Odpowiedz
@wilku88: Nie produkuj sie to banda dzieci od jutra idą do szkoły i nie będą mieli czasu na siedzenie przy takim czymś.

Oni robią jak dziecko pięcioletnie na złość powiesz aby nie srało w majty to narobi i się uśmiechnie ale to ono ma gówno w majtkach a nie ty.


@Januszzex: Edukacja tych dzieciaków jest tak samo ważna, jeśli nie ważniejsza. One mają w #!$%@? więcej czasu niż
  • Odpowiedz
@wilku88:

Media wrzucają to co pozwoli im się wiedzieć i rozpowszechniać dalej. Pozwólmy czynnikom oficjalnym z Polski i NATO decydować co przekazać mediom do publikowania. Nie jest to rola Wykopka z kamerką w telefonie.


Nie mam pojęcia skąd takie dziwne przekonanie, że jakiekolwiek "czynniki oficjalne" decydują, co mogą publikować media na tym etapie. Media publikują to co chcą, jak dostaną materiały od reportera to publikują, jak od wykopka - również. Nie ma wprowadzonej
  • Odpowiedz
Nie przemówisz do rozumu sfrustrowanym wykopkom, którzy muszą sobie robić jaja ze wszystkiego bo rzeczywistość a szczególnie własna niedola ich przerasta.
  • Odpowiedz
Nie ma takiego prawa abym nie mógł publikować i do tego czasu mogę publikować a wam to chyba jakiś peron odjechał
  • Odpowiedz
Nie ma takiego prawa abym nie mógł publikować i do tego czasu mogę publikować a wam to chyba jakiś peron odjechał


@MexFan: nie ma też prawa, że nie można srac do paczkomatu
  • Odpowiedz
Dawałem już przykład, jak z pomocą wrzucania zdjęć i filmów z obozu terrorystów można sprowadzić na siebie rosyjski nalot, gdy miejsce zidentyfikują anony z 4chana. https://i.imgur.com/nvhDQ9M.jpeg


@wilku88: A ogólnie to sprawdzona informacja? Bo mogło być tak, że rosyjski wywiad już od dawna obserwował tamto miejsce, a data publikacji filmików przypadkowo mogła się pokryć z terminem bombardowania. XD
  • Odpowiedz
@wilku88: pamiętacie flage "he will not devide us" tego amerykańskiego aktora którą mu ukradli chyba 3 razy? Reddit na podstawie lotów samolotów w tle ustalił pozycje flagi do 100 metrów. Nie wiem jak to się ma do strategicznego wywiadu ale publikowanie takich obrazów większego sensu nie ma oprócz 5 lajków na fb.
  • Odpowiedz