Wpis z mikrobloga

Poczytałem trochę o Odynie, pooglądałem filmów i mimo, że nie jestem psychologiem to widać, że ma on problemy psychiczne, jest de facto niepełnosprawny. Jest upośledzony życiowo

1. Na większości filmów szuka internetu, jakby problemem było wykupienie u operatora internetu za 25-30zł miesięcznie. Stać go, bo np. na pizzę sobie jeździ, wiele km jeździ autem. Widać, że nie potrafi tego ogarnąć Co już jest dziwne. Najważniejszym jego problemem, potrzebą jest ten internet, a mógłby mieć to załatwione od razu. To jest takie coś, że wymyślamy sobie potrzebę do zaspokojenia, mimo, że nie musimy się o nią de facto martwić, ale dzięku temu ma wymówkę, żeby nie myśleć o prawdziwym życiu.

Podstawową potrzebą w jego sytuacji, jeśli już jego życiem jest ten van i poszukiwania powinno być:
- zaparkować możliwe blisko miejsca poszukiwań, w bezpiecznym / legalnym miejscu
- mieć jedzenie, które ma gdzie trzymać (brak lodówki to taka sama sprawa, jak powyżej w przypadku internetu). Mając nawet niedużą lodówkę turystyczną mógłby dla jednej osoby robić zakupy raz na 3-4 dni (część produktów kupować takich, co nie trzeba trzymać w lodówce).
- sprzęty "domowe" - żelazko, kuchenka turystyczna prawdziwa, a nie to na czym gotuje w kucki. Tu nie widzę wymówek. On faktycznie chyba nie ogarnia takich spraw, jak gotowanie makaronu. Zwróćce też uwagę na jego brak racjonalności w zakupach. Kupuje i je rzeczy nie pasujące do siebie, nie pasujące do życia w kamperze. Ok, jego życie, może lubi takie dziwne połączenia, ale przy okazji wydaje dużo kasy, której dużo nie ma (upośledzenie życiowe często wiąże się z tym, że ludzie mają mało pieniędzy, a np. kupują zestaw oliwek z serkiem za 15zł, mimo, że mógłby zrobić za to sobie żarcie na 2-3 dni. Po otrzymaniu gotówki od razu sporo jej wydają, na alkohol, fast food itd. Tu też się to potwierdza
- higiena. Mógłby mieć ten prysznic, tylko z odpowiednią wentylacją. Ewentualnie wracając do pierwszego punktu. Powinien przy wyprawach szukać miejsc do umycia się, np. stacje benzynowe. W tym przypadku mamy typowe zamknięto koło. Nie myje się, ludzi go wyśmiewają itd. A przecież tak robią, bo śmierdzi, nosi brudne ubrania. I tu widać problemy psychiczne Odyna, bo boi się, bo ktoś idzie po parkingu, jednocześnie sam działa tak, aby spotykać się z ostracyzmem.

2. Przykłady dziwnych zachowań
- jego próby schudnięcia, robienie kroków. Jak można nie zrobić 10k kroków dziennie przy życiu z poszukiwań? 10k to przy wzroście 175cm 7km, on chyba jest wyższy, więc to pewnie ok 6,5km. Tu można mieć podejrzenia, że jego poszukiwania to jakiś fake.
- firma. Ewidentnie zorientowali się, że Odyn ma coś z psychiką i ma założyć własną działalność. Tak swoją drogą, jak ponad 30 letni człowiek może nie mieć NIP-u? Nie wiem przypadkiem czy nie jest to wykroczenie?
- postać gołębia - ewidentnie znak, że ktoś z głową ma problem.
- czasem jego komentarze na filmach, czym się dziwi są takie, że nie wiem czy on żartuje czy poważnie zaskakują go rzeczy, które można byłoby porównać z zaskoczeniem tym, że 1.09 dzieciaki idą do szkół. To jest bardzo dziwne, że ktoś może aż tak nie ogarniać rzeczywistości.

Można byłoby jeszcze dużo napisać. Zapewne wielu z Was napisze, że to jego życie i ma prawo żyć po swojemu. Tak może, oczywiście, ale niektóre rzeczy aż za bardzo się rzucają w oczy, aby to pominąć. Dodam jeszcze, że zapewne w dyskusjach pada określenie: "nikogo nie krzywdzi". Wg mnie krzywdzi: swoją matkę, która zapewne również zbiera za niego i sąsiedzi z niej szydzą, jak również krzywdzi poszukiwaczy "zawodowych", którzy faktycznie zarabiają na tym i/lub oczyszczają kraj z pozostałości po II WŚ i śmieci, bo wizerunek tych ludzi teraz jest postrzegany głównie przez pryzmat Odyna.

#odyn
  • 33
  • Odpowiedz
1. Na większości filmów szuka internetu, jakby problemem było wykupienie u operatora internetu za 25-30zł miesięcznie.


@patos85: przecież on nie szuka wifi, a zasięgu operatora, stąd często patrzy na google maps gdzie są BTSy.

Najlepsze są te jego kebaby co mają 400kcal w zeszyciku xD I parkowanie busem pełnym żarcia w południowym słońcu, bez lodówki oczywiście bo nie ma na nią miejsca. Za to na krzesło gamingowe jest
  • Odpowiedz
@skarpetyodyna: To też dziwne, że tyle mu schodzi zasięg operatora znaleźć. To wymówka jak nic

No tak, z tym jedzeniem to sztos. Lodówka na drugim fotelu może stać.

A to nie wiedziałem z tym NIP-em, ja zawszie to podaje w PIC-ie. Ale wtedy, gdy niby w hucie pracował to chyba NIP był wymagany.
  • Odpowiedz
@patos85: może zgubił decyzje nadania mu NIPu i uznał że nie ma xD Z tego co wiem to jeszcze parę lat temu trzeba było pisać pismo żeby dostac odpowiedź z tym numerem, nie dało się tego w inny sposób sprawdzić.

Ogólnie no ciężko, ciągle w internecie, podróżuje a mało ciekawy jest świata. Jak widać nie wszystkich podróże kształcą. Nie spotkałem w swoim życiu żadnej osoby, która byłaby w stanie pojechać
  • Odpowiedz
NIP można sprawdzić na każdym swoim PIC-ie+u kaźdego pracodawcy, więc jak musiał założyć NIP to musiał to być jego pierwszy NIP...

To, że na Węgrzech są Forinty to jest wiedza pt ."wiem, bo żyję". A te zapisy, że kebab 400kcal to poważnie? 400kcal to on ma w 100g pewnie ;)
  • Odpowiedz
@patos85: NIPu nie musiał posiadać, kiedyś tak było ale obecnie wystarcza pesel i pewnie już się na to załapał. Z zasięgiem internetu tak jest, że wystarczy przejść metr dalej i się zmienia zwłaszcza w takich miejscach jak on staje.
  • Odpowiedz
No kiedyś tak było, wtedy gdy powinien zacząć pracować, jakieś 10-15 lat temu. Więc w sumie nigdy nie pracował, huta to raczej ściema.

A ten zasięg to nie jest aż taki problem, żeby była to wymówka, żę głównie to ogarnia
  • Odpowiedz
Co nie zmienia faktu, że nie posiadanie NIP-u jest dziwne.


@patos85: Już Ci kilka osób pisało - gdy zaczynał pracę, nie było obowiązku posiadania numeru NIP.
  • Odpowiedz
W 2012 zlikwidowano, więc Odyn do 24 roku życia nigdzie nie pracował. Ciekawe.

Ale w moim wpisie kwestia NIP-u było trzeciorzędna.

Ważniejsze są kwestie jego niepełnosprawności społecznej.
  • Odpowiedz
  • 1
Cóż, o poszukiwaniach ten kanał jednak nie jest ;)

@patos85 a szkoda.

Odyn chce zyc z YT i poszukiwań, robiąc filmy raz na tydzień byłoby to raczej ciężkie.

Kanał o poszukiwaniach musiałby wyglądać jak u Sapera, omówienie kontekstu historycznego, na co możemy tutaj trafic. Prócz samego kopania, say tez fajne
  • Odpowiedz