Wpis z mikrobloga

@Medstein: Ja mam MB Pro (2020). Sprzęt świetny pod każdym względem. Procesor M1 robi robotę jeśli chodzi o energooszczędność i kulturę pracy. Jakikolwiek x86 może się schować. Softwareowo też mają to spoko rozwiązane, bo apki x86 chwile dłużej się ładują, a później już śmigają jak natywne. Ja polecam każdemu, komu nie straszny macOS
@masterix: No komuś, kto jest przywiązany do Windowsa np używanymi narzędziami. Koszty mb nie są duże. Air można kupić za 4200 a ja swojego Pro dorwałem w listopadzie za 6900. Za tę cenę wybór urządzeń z Windowsem byłby już większy, ale czas pracy na baterii i jakość wykonania byłyby nieporównywalnie gorsze
@masterix: Polecam zaznajomić się statusem stacku którego używasz w swojej pracy - po prostu przeczytaj dokumentację, ewentualnie issuesy na odpowiednich stronach.

U mnie wszystko działa - programuje mobile.
moim zdaniem do programowanka nie ma lepszej maszynki.

U mnie wszystko działa


@Bratkello: no to tak średnio rzeczowo :) Wiem, że są jakieś problemy z dockerem, dlatego o ten konkretnie element zapytałem, bo mogli go rozwiązać. Nie śledzę kwestii związanych z macos, bo uważam ten sprzęt za przepłacony, ale nie zamykam się na rzeczowe opisy doświadczeń od użytkowników
bo uważam ten sprzęt za przepłacony


@masterix: Przepłacony względem czego?

To chyba teraz Delle XPS, Thinkapdy X1 są przepłacone względem Maca - zdecydowanie gorsza wydajność per wat, krótszy czas na baterii, zdecydowanie gorsze ekrany.
4600 ale chyba netto, bo jeśli brutto to brzmi jak niska półka.


@Kolorowezworki: No akurat brutto i bebechy j/w, śmiga kozacko stąd moje pytanie: dlaczego miałbym wydać 50% więcej

, że pytanie o dockera nie było do mnie, ale coś tam się bawiłem i działa fajnie, ale obrazy muszą być pod ARM


@Kolorowezworki: a jak kwestie pracy na volumenach?

Przepłacony względem czego?


@Bratkello: względem tego, co oferują.

zdecydowanie gorsza
względem tego, co oferują.


@masterix: Czyli oferują więcej za tyle samo co komputery z lini biznesowych takich jak wspominamy XPS, czy X1.

eee, nie wiem co mam z tym zrobić - w sensie mogę się pochwalić, że jestem bardziej energooszczędny niż użytkownicy innych sprzętów?


@masterix: Nie masz grzałki w pokoju, nie masz throttlingu, masz pełną wydajność na zasilaniu akumulatorowym (nie to co ultrabooki na Intelu, gdzie wydajność jest obcinana), znacznie
znacznie cichsze chłodzenie


@Bratkello: To jest spoko argument, no ale to nadal +50% ceny

- Kilka instancji Android Studio z kompilacjami w tle? Proszę uprzejmie.


@Bratkello: tak samo u mnie z aplikacjami od JetBrains - kilka instancji to żaden problem na ubuntu

- Symulatory/Emulatory od iOSa i Androida z testami w tle? Jak najbardziej;


@Bratkello: trudno mi powiedzieć cokolwiek, bo nie robię w mobilkach, ale odpalenie kilku aplikacji (każda
@masterix: https://www.apple.com/pl/shop/buy-mac/macbook-pro/14-cali-gwiezdna-szaro%C5%9B%C4%87-8-rdzeniowe-cpu-14-rdzeniowe-gpu-512gb

Wybierasz:

- "Apple M1 Pro z 10-rdzeniowym CPU, 16-rdzeniowym GPU, 16-rdzeniowym systemem Neural Engine";
- "32 GB zunifikowanej pamięci RAM";
- "1 TB pamięci masowej SSD";

Pamiętaj, że to jest cena 15 299 PLN - czyli nie rozliczysz na fakturze. Najlepiej pójdź do resellera i powiedz, że chciałbyś taką konfigurację na fakturę. Wystawią Ci go za 14 999 PLN - czyli będziesz mógł go normalnie rozliczyć.
Pamiętaj, że to jest cena 15 299 PLN


@Bratkello: Żeby tyle wydać to musiałbym najpierw mieć możliwość sprawdzenia jak się z tym pracuje :D

Oczywiście tylko u Cortlanda, bo iSpot to brudasy i złodzieje.


@Bratkello: możesz wyjaśnić o co kaman z tym ispot?