Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebuję kilku "rzeźbionych" ramek, zdobień w 3d na drewnie i jak usłyszałem stawki w kilku miejscach to stwierdziłem że lepiej kupić browar żeby napić się tego piwa, tym bardziej jak trafiłem na te chińskie 3018 za 1100 złotych to apetyt wzrósł a dodatkowo jak zrobię to sam to satysfakcja lvl 100000. Problemem jest jedynie pole robocze 180 mm, bo potrzebowałbym kilka cm większe. Są jakieś alternatywy, czy przy większym polu roboczym trzeba liczyć się z kilkukrotnym wzrostem ceny?
#cnc #druk3d #drukarki3d
  • 8
@vivanat: jak naprawdę chcesz się ograniczyć do ramek w drewnie, i tylko "rzeźbionych" w sensie że cośtam wygrawerujesz cos objedziesz i będzie, a nie że wrzucasz DąbBartek i wypada ci z tego mebel - to nie ma wielkiego problemu - CAŁOŚĆ możesz zmontować sam, zamiast brać chińczyka 3018 który jest megabiedatanteda i ma bardzo niefajne rozwiązania (byle taniej na produkcji).
https://www.wykop.pl/tag/topscncheavy/ np.
albo z Vslot całkiem https://rc-planeta.pl/pl/gotowe-urzadzenia-i-diy/6119-frezarka-cnc-lead-1010-100x100cm-diy-naped-srubowy.html (tu akurat większa, odpowiednio
@hrumque: Shit usunąłem niechcący... O ile w składaniu tego od strony konstrukcyjnej, lutowanie itd to dla mnie pikuś, to kwestia zapięcia silniczków itd w programie mnie przeraża. Chyba że są to rzeczy do zrobienia dla laika i są jakieś poradniki (bajka jeżeli PL) to challenge accepted, tym bardziej że mam w domu dremel :D
Co do tego co chcę robić- nie całe zdobione komody z surowego nieokorwanego drewna, ale tego typu
vivanat - @hrumque: Shit usunąłem niechcący... O ile w składaniu tego od strony konst...

źródło: comment_1644588476Porc57Hw9wlg0Zd3w3dCVt.jpg

Pobierz
@vivanat: TopsCNC korzysta chyba z Arduino i CNC Shield, ale Marlin ma chyba wsparcie frezarek.
Ale myślę, że ogarniesz temat firmware bez problemu, a jak zachowasz wszystkie parametry projektu to wgrasz firmware już gotowego, karta SD i gotowe. Ja ogarnąłem w drukarkach 3D.
kwestia zapięcia silniczków itd w programie mnie przeraża.


@vivanat: Wszystko jest zrobione gotowe. Masz wiele możliwości od strony programowej by to ogarnąć:
1) stary PC z portem LPT (i karta-przejściówka między driverami silników a portem LPT) i program MACH2 - znane w CNC rozwiązanie, ale tak z 10-15 przestarzałe jak na dzisiejsze czasy. Kupa konfigurowania cudowania, a soft mega stary

2) arduino uno albo lepsze, i nakładka "cnc shield" - i