Wpis z mikrobloga

@zjadacz_Cebuli u mnie podobne historie: mój pradziadek od strony mamy był śląskim Niemcem, dziadka zapisał do HJ, po drugiej stronie u taty- bracia mojego dziadka: jeden w Armii Andersa, drugi w Wehrmachcie.
Później słyszę od jakichś debili nacjololo, że mam #!$%@?ć z Polski. Co oni w ogóle wiedzą o tamtych czasach?
  • Odpowiedz
  • 2
@golddg tu druga ciekawostka, o której kiedyś pisałem, spotykałem się za nastolatka z dziewczyną, która twierdzila że jest wnuczka Erika Kocha, Pana którego Polscy komuniści jako jednego czolowego nazisty nie powiesili, bowiem myśleli że ten wie gdzie znajduje się złoty pociąg XD do dziś nie wiem czy to prawda. Ale nie chciała o tym gadać za dużo i nie wyglądała na kogoś kto jara się historia. Więc kto wie ( ͡º
  • Odpowiedz
  • 1
@Brazylia Jestem z Mazur, nie jestem Ślązakiem. Czuję się Polakiem, chociaż przy obecnym rządzie z ulgą powitałbym autonomię mojego regionu. No właśnie pradziadek od strony ojca zginął na froncie wschodnim.
  • Odpowiedz
@zjadacz_Cebuli aha, pewien niemiec uciekając przed kacapami przyszedł do domu dziadka, a że nie mieli nic bo pra dziadek był sparaliżowany od 10 lat to poszedł dalej. Udało mu się 200 metrów zrobić. Egzekucja. Ludzie z wioski zrobili mu pogrzeb i po dzisiaj palą się tam znicze.
  • Odpowiedz