Wpis z mikrobloga

@Sabarolus: tam jedyne o co sapali do fedu to o zbyt szybkie i gwaltowne dzialania. Ja od poczatku tego qe czytam o tym ze fed nie chce powtorzyc bledu z wczesniejszego zaciesniania, czyli wlasnie zbyt szybkich dzialan.

Anyway korekty sa zdrowe i daja dobrze zarobic. Ale noz w kieszeni sie otwiera jak tysieczny raz widzi sie bzdure typu

zaraz wyłączymy drukarki to wszystko sie kompletnie załamie
  • Odpowiedz
powtorzyc bledu z wczesniejszego zaciesniania, czyli wlasnie zbyt szybkich dzialan.


@WiktorekS: tylko na ten moment wygląda, że prawdopodobnie jest behind the curve bo faktyczne podwyżki stóp procentowych mogą się zacząć kiedy szczyt inflacji i koniunktury jest za nami. Do tej pory nigdy się tak nie zdarzyło. Wskaźniki PMI spadają, górka na inflacji albo blisko, albo może już za nami.
  • Odpowiedz
Anyway korekty sa zdrowe i daja dobrze zarobic.


@WiktorekS: to prawda, niemniej na tagu jak zawsze ludzie idą od bandy do bandy. Czyli albo "korekt juz nigdy nie bedzie, w---------c szortujace szury" albo" jutro armageddon, wszystko stracicie". Tymczasem żadna ze stron nie ma racji.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: bo 100% racji ma tylko analiza wsteczna i czytanie wykresu w lewo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedno jest pewne, zeby nie betowac przeciwko amerykanskiej gospodarce! Kiedys (moze nawet 10 lat bedzie trzeba poczekac) bedzie wyzej i tego trzeba sie trzymac
  • Odpowiedz
@WiktorekS: dla kogoś kto inwestuje w szeroki indeks to prawda, moim zdaniem lepiej jest postawic w ogole na globalny indeks (nie ukrywam, że tutaj przemawia do mnie Meb Faber). Niemniej nie jest to prawda dla pojedynczych akcji. Wiele tagowych pereł już nigdy może nie wrócić do cen, po których było kupowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sabarolus: a ile procent w tym swiatowym indexie masz w USA? Bo najczesciej to kolo 70%.

No jak sie kupuje spolki ktore nigdy nic nie zarobily i nie maja zadnego planu na to zeby zaczac zarabiac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WiktorekS: tak, obecnie to ok 70%, ale to skutek bardzo slabego performancu emerging markets i swietnego USA w ostatniej dekadzie. Niemniej nikt nie zagwarantuje, że tak samo będzie w kolejnych dekadach. Mogą się pojawić okresy jak początek lat 90, albo lata 2000-2007 kiedy EMy dadza wyższe stopy zwrotu. W takich okolicznościach nawet te 30% EMów może podnieść stopę zwrotu z portfela i go "wygładzić". Oczywiście można powiedzieć, że w ostatniej
  • Odpowiedz