Wpis z mikrobloga

Już mam mętlik w głowie nie wiem co szukać co kupić.

Potrzebuje huba do laptopa.
W laptopie mam usb c ale to najprostsze czyli nie wspiera pd ani nie przesyła obrazu itd, więc hub z portem hdmi jest mi zbędny.

Plan jest taki że chce wywalić wszystko z pola widzenia i hub i kable schować sobie za monitorem. (z laptopa najczęściej korzystam jak jest zamknięty a obraz idzie na monitor)

Tak z 5 portów to fajnie by było, bo mam do podłączenia, mysz, klawiatura, dysk przenośny, dysk 3.5 cala (ma własne zasilanie) oraz drukarkę.

Mógłby tez mieć rj45 o ile nie zdławi to jakoś prędkośći, w latopie mam ale fajnie by było ten kabel wywalić z widoku, plus jak się odpina laptopa aby korzystać w terenie czy wyjazd, to lepiej odpinać 1 kabel niż 15 innych.

żeby to wszystko było nie widoczne to kabel łączący hub z laptopem musi mieć z 30-40cm długości tak co najmniej. Większość widzę że są 10cm góra i na stałe, nie ma wpinanych.

No i raczej jak tyle ma ogarniać to zasilanie też raczej by mu się przydało, chociaż nie wiem, z reguły nie korzystam z dwóch dysków jednocześnie, a 3.5 ma swoje zasilanie.

Na razie znalazłem tylko coś takiego:
Yenkee YHB4341
https://allegro.pl/oferta/hub-4porty-usb3-0-aktywny-rozdzielacz-5gb-s-szybki-9674935094

ale ma tylko 4 porty, oraz nie ma rj45, no ale można to przeboleć a zostają wtedy wolne porty w laptopie. ale kabel 120cm długości plus możliwość podpięcia zasilania.

#laptopy #huby #komputery #elektronika
  • 4