Kolejny dzień olimpijskich zmagań za nami.

#nasiwpekinie #pekin2022 #sport #skoki

Najbardziej cieszy chyba powrót na taflę Natalii Maliszewskiej, która borykała się z problemami COVID-owo testowymi w pierwszych dniach igrzysk. Swój wyścig eliminacyjny na 1000 metrów ukończyła na pierwszym miejscu i zobaczymy ją pojutrze w ćwierćfinale. Trzeba jednak przyznać, że Polka ma mniejsze szanse na medal niż na dystansie dwukrotnie krótszym. Może jednak wyzwoli w sobie sportową złość? Kamila Stormowska nie przebrnęła niestety tej fazy, zajmując w swym wyścigu ostatnie miejsce. Również nasza żeńska sztafeta nie zdołała awansować do kolejnego etapu (a właściwie do bezpośredniej walki o medale). Polski pobiegną w finale B.
Na torze short-trackowym rozstrzygnięta została rywalizacja panów na 1500 metrów. W bardzo licznym finale (10 zawodników!) zwyciężył Koreańczyk Daeheon Hwang przed Kanadyjczykiem Stevenem Dubois i Rosjaninem Semenem Elistratowem.

Dziewiąte miejsce w saneczkarskich dwójkach zajęli Jakub Kowalewski i Wojciech Chmielewski. Na pierwszych miejscach dwie niemieckie pary - Wendl/Arlt i Eggert/Benecken. Dla Tobiasa Wendla to już piąte olimpijkie złoto w karierze. Jutro w drużynówce (razem ze swoją rodaczką Nathalie Geisenberger) stanie przed szansą na złoto numer sześć. Trzecie miejsce dla Austriaków Steu i Kollera.

Rywalizację rozpoczęli dziś (na normalnej skoczni) zawodnicy kombinacji norweskiej. Tę wygrał Niemiec - Vinzenz Geiger, który o mniej niż sekundę wyprzedził na mecie Norwega Joergena Graabaka i o prawie 7 sekund Austriaka Lukasa Greiderera. Aż czterech z siedmiu czołowych zawodników klasyfikacji Pucharu Świata nie mogło wystartować. Powód? Domyślcie się... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze Polacy - Szczepan Kupczak i Andrzej Szczechowicz odpowiednio na 34. i 35. pozycji.

W alpejskim slalomie kobiet zwycięstwo Słowaczki Petry Vlhovej, która pokonała Austriaczkę Katharinę Liensberger i Szwajcarkę Wendy Holdener. Polki - Magdalena Łuczak i Zuzanna Czapska - nie ukończyły pierwszego przejazdu. Podobnie zresztą liderka klasyfikacji Pucharu Świata - Amerykanka Mikaela Shiffrin, dla której jest to już druga taka porażka podczas tegorocznych igrzysk.

Zawody w snowboardowym snowcrossie wygrała Amerykanka Lindsey Jacobellis, która w finałowym biegu wyprzedziła Francuzkę Chloe Trespeuch i Kanadyjkę Meryetę Odine. Polki nie startowały.

Polaków nie uświadczyliśmy również w innym nowoczesnym sporcie. W zawodach big air (na nartach) mężczyzn złoto olimpijskie zgarnął Norweg Birk Ruud, drugi był Amerykanin Colby Stevenson, a trzeci Szwed Henrik Harlaut.

Rozpoczął się turniej #hokej panów. W inauguracyjnym meczu rosyjscy olimpijczycy pokonali Szwajcarów 1-0. W turnieju nie startują hokeiści z #nhl.

Z dużą skocznią zapoznają się skoczkowie narciarscy. Jak spisali się Polacy na treningach?

Kamil Stoch - 7, 28, 17
Piotr Żyła - 3, 10, 18
Dawid Kubacki - 27, 5, 23
Paweł Wąsek - 32, 22, 37
Stefan Hula - 38, 40, 34.

A wygrywali kolejno - Norweg Granerud, Japończyk Ryoyu Kobayashi i Austriak Fettner.

Poniżej macie olimpijski ranking. Norwegowie zbliżyli się do Rosjan, a Niemcy wyprzedzili Amerykanów. Polacy spadli na 18. miejsce.
plackojad - Kolejny dzień olimpijskich zmagań za nami.