Wpis z mikrobloga

To jest niesamowite!!!
Ile razy jednego dnia dasz radę wejść na Ben Nevis?
1... 2... no, może 3?
a tymczasem-
Właśnie czytam "świeży" marcowy numer "The Scots Magazine" i znalazłem to:
Artykuł / wywiad, z człowiekiem który w przeciągu 24 godzin wszedł i zszedł z Ben Nevis 7 razy!
7 razy!!!
w górę i w dół.... SIEDEM!!!
Czyli 9450 metrów w górę i 108 km marszu
w sumie to więcej niż wejście na Mount Everest!
to nowy rekord
a co ciekawsze dokonał tego Pawel Cymbalista nasz rodak mieszkający w Szkocji
Pawle - Wielkie GRATULACJE!!!
za nowy rekord, za samozaparcie, za siłę
Mocno zachęcam do lektury artykułu - Warto!
Paweł przy okazji tego wyzwania zbierał również fundusze dla Davy Duncana,
Jeżeli chciałbyś wesprzeć Pawła w zbiórce - możesz to zrobić tutaj-
https://www.gofundme.com/f/ben-nevis-24-lets-do-it-for-davy?
Na Ben Nevis Paweł wszedł (7razy) 9 października - ale ja dopiero dziś się o tym dowiedziałem...
okazuje się, że staromodny nawyk czytania papierowego miesięcznika wciąż się na coś przydaje
#uk #szkocja #gory #ciekawostki
inko - To jest niesamowite!!!
Ile razy jednego dnia dasz radę wejść na Ben Nevis? 
...

źródło: comment_1644393079263cFnt5KVlfcQ6ZHayEbE.jpg

Pobierz
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inko: mój znajomy (Roman Ficek) w zeszłym roku wszedł na Rysy 9x w ciągu doby, może dystans trochę mniejszy, za to przewyższeń więcej, więc... Nie trzeba działać w Szkocji, by takie rzeczy robić
@nexpo: z Morskiego Oka na Rysy według artykułu (link wyżej) 1100m przewyższenia - na Ben Nevis Paweł startował z parkingu pod górą - czyli z wysokości coś ok. 10 mnpm - szczyt to 1345m nie wiem którą trasą biegł więc nie wiem ile tak naprawdę miał wyniesienia - podali że 9450m ale tak naprawdę obstawiałbym nieco więcej - więc 9 razy na Rysy i 7 razy na Ben Nevis wbrew pozorom
@rakastankielia: Paweł wchodził 9 października, uwierz mi w miejscu gdzie wchodzisz na wysokość 1345m z poziomu morza i kilka kilometrów od morskiego brzegu w październiku to jest to wyzwanie...